پروژه با موضوع سيستم مکانیزه امانت کتاب تحت سرویس وب


چکیده

کتابخانه های کلاسیک به گونه ای است که کتابدار با حجم انبوهی از کارها ی کاغذی سر وکار دارد.

هر کاربر برای گرفتن کتاب به طور حضوری آنجا باشد و بداند که چه کتابی را می خواهد و اگر کتاب مورد نظرش را نشناسد فردی که در کتابخانه کار می کند نمی تواند در یک لحظه آنچه را که کاربر (دانشجو) می خواهد به او بدهد .

موج جدید در این راستا,بر پایه توسعه نرم افزار و اینترنت است که در راس آن موجودیتِ کتابخانه جدید که کتابخانه دیجیتالی نامیده می شود قرار دارد.

این کارها(دیدن,امانت گرفتن, رزرو کردن) را در حالی انجام می دهید که در مبل راحتی وبا وجود دور بودن از کتابخانه دیجیتال هستید و از طریق اینترنت با آن کار می کنید.
این پروژه شما را قادر می سازد که کتابخانه ها را که باید در محل به صورت فیزیکی حضور داشته باشید وکتابی را بگیرید از این به بعد می توانید این کار را از طریق کامپیوتر انجام دهید.

مقدمه
در این مستند سعی شده است کلیه فرآیند‌های مربوط به پروژه کتابخانه دیجیتال، اهم از موارد کاربری، مستندات فاز اولیه، مستندات فاز پیاده سازی، مستندات فاز طراحی و تحلیل به ترتیب مراحل RUP آورده شود.

این پروژه مربوط به طراحی سیستم یک کتابخانه دیجیتال برای استفاده به جای سیستم سنتی کتابخانه‌ها جهت افزایش کارائی، سرعت و دقت می‌باشد.

برای طراحی این پروژه پنج نفر فعالیت داشته‌اند و خروجی نمایش داده شده در این مستند، محصول نهایی می‌باشد.

اصولاً برای کار با این نرم افزار در هر مکان یا هر جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید امکان پذیر است.

كار با ASP.NET

Asp.net، آخرين نسخة «صفحات فعال سرور» تكنولوژي پيشرفته­اي از مايكروسافت است كه براي ساخت وب سايت­هاي پويا و مبتني بر بانك اطلاعات ابداع شده است.

صفحات فعال سرور يا همان Asp يكي از رايج­ترين زبان­ها براي ساخت وب سايت­هاي ارتقاء پذير و تعاملي است. بسياري از شلوغ­ترين و پُربيننده­ترين سايت­هاي وب در اينترنت از Asp استفاده مي­كنند. به عنوان نمونه­اي از اين نوع سايت­ها مي­توان به وب سايت شركت­هاي 1-800-Flowers, Barnes and Nobel, Dell و خود سايت مايكروسافت اشاره كرد.

Asp.net نسبت به نسخه­هاي قبلي صفحات فعال وب تغييراتي اساسي و ريشه­اي دارد. اگر قبلاً با اين نسخه­هاي صفحات فعال وب برنامه نويسي كرده­ايد و از امكانات جديد Asp.net بي خبر هستيد، پس آمادة يك شوك بزرگ باشيد.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید