تحقیق : Network شبكه


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:Network شبكه

WAN ( Wide Area Network ) :

اين شبكه يك شبكه گسترده است كه كامپيوتر ها در فواصل دور با يكديگر شبكه مي شوند در اين شبكه ارتباط كامپيوتر ها از طريق ارتباط ماهواره اي برقرار مي شود و سرعت تبادل اطلاعات پايين تر از شبكه LAN است.

 

شبكه اينترنت : اينترنت بزرگترين شبكه كامپيوتري جهان است كه از تعداد زيادي كامپيوتر تشكيل شده و تاريخچه شبكه اينترنت به سال 1968 بر مي گردد. زماني كه ارتش نظامي آمريكا جهت تبادل اطلاعات نظامي خود شبكه اي به نام آرپانت را بين مراكز نظامي خود ايجاد كرد و چون اين پروژه با موفقيت به پايان رسيد و داراي مزاياي زيادي بود كم كم تمامي مراكز دانشگاهي و موسسات دولتي در سراسر جهان به اين شبكه متصل شدند تا به امروز كه ما شاهد يك شبكه جهاني به نام اينترنت هستيم.

اتصال به دنياي خارج : از آنجا كه ما در استفاده از كامپيوتر در امور مختلف نيازمند اطلاعات در هر زمينه اي هستيم ، لذا اين اطلاعات ممكن است در كامپيوتر هاي مختلف در سراسر دنيا موجود باشد براي دسترسي به اين منابع اطلاعات فقط يك راه وجود دارد و آن اتصال به شبكه اينترنت است.

براي اتصال به شبكه اينترنت، كامپيوتر ما نيازمند دو ارتباط است.

1– ارتباط سخت افزاري            

2– ارتباط نرم افزاري

1– ارتباط سخت افزاري :

: ISP براي اتصال كامپيوتر به شبكه اينترنت به تجهيزات ماهواره اي نياز است از آنجا كه اين تجهيزات گرانقيمت هستند و استفاده از آن ها نيازمند تخصص خاصي است بدين منظور مراكزي اين تجهيزات را نصب و راه اندازي مي كنند و ارتباطشان را با شبكه اينترنت بر قرار، و خدمات اينترنتي را به ازاي گرفتن هزينه اي از ما و دادن يك اشتراك، به ما ارائه مي دهند كه اين مراكز ISP نام دارند و مخفف عبارت ( ارائه كننده خدمات اينترنتي   Internet servise provider) مي باشد براي اينكه ما بتوانيم از خدمات اين  ISPها استفاده كنيم بايد كامپيوتر را از مسيري به اين مراكز متصل كنيم كه ساده ترين راه، استفاده از خط تلفن است و براي اينكه كامپيوتر را بتوان به خط تلفن متصل كرد نيازمند دستگاهي بنام مودم هستيم.

مودم : از آنجا كه كامپيوتر يك دستگاه ديجيتالي است و خطوط تلفني با سيستم آنالوگ كار مي كنند نيازمند دستگاهي هستيم كه از يك طرف كامپيوتر را به خط تلفن متصل كند و از طرف ديگر مبدلي باشد براي تبديل آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ كه مودم چنين قابليتي را دارد.

 

                                                                      Modolate  (آنالوگ به ديجيتال)

  Modem                          

    Demodoolate                                                       (ديجيتال به آنالوگ)

2– ارتباط نرم افزاري : يعني انجام يك سري تنظيمات و نصب يك سري نرم افزار در ويندوز جهت آمادگي كامپيوتر براي ورود به شبكه اينترنت است.

ساختن  : Connection

جهت ساختن يك connection مراحل زير را به ترتيب انجام مي دهيم.

Controlpanel   New connection  File   Network connection

 

1 – از پنجره زير گزينه Next را انتخاب مي كنيم.

2- در اين مرحله گزينه     (Connect to the Internet)

را انتخاب كرده و گزينه Next  انتخاب مي كنيم.

3- در اين مرحله گزينه

(Setup my connection manually )

را انتخاب كرده و گزينه Next  را انتخاب مي كنيم.

4- در اين مرحله گزينه

(Connect using a dial-up modem  )

را انتخاب كرده و گزينه Next را انتخاب مي كنيم.

5- در اين قسمت نام ISPمورد نظر را مي نويسيم.

(يا يك نام دلخواه تايپ مي كنيم) و گزينه Next را

انتخاب مي كنيم.

6 – دراين قسمت ( connect number   شماره تماس )

را كه در روي كارت اينترنت نوشته شده وارد

و گزينه Next را انتخاب مي كنيم. 

7- در اين مرحله user name  و password

را از روي كارت اينترنت ، در قسمت مربوطه وارد

مي كنيم وگزينه Next را انتخاب مي كنيم.

8- در اين مرحله مي توانيم با تيك زدن در

گزينة نشان داده شده يك ميانبر از connection

روي  Desctopايجاد كنيم و با زدن گزينهFinish

مراحل ساخت connection   به پايان مي رسد.

Connect To The Internet )طريقه اتصال به شبكه( : براي اتصال به شبكه اينترنت پس از ساختن و باز كردن connection پنجره زير باز شده و با انتخاب گزينه Dial  مودم شروع به شماره گيري مي كند و پس از مدتي به شبكه اينترنت متصل مي شويم.

  Disconnect  )قطع ارتباط(: براي خروج از شبكه اينترنت كافي است بر روي connection دوبار كليك كرده و از پنجره باز شده گزينه Disconnect را انتخاب كنيم.

مشكلات هنگام اتصال به شبكه اينترنت : در هنگام شماره گيري و اتصال به شبكه اينتزنت ممكن است با پيغام هايي روبه رو شويم و نتوانيم به شبكه اينترنت متصل شويم در زير اين پيغام ها نشان داده شده اند.

1 – اين پيغام نشان دهنده اين است كه ارتباط مودم كامپيوتر با خط تلفن برقرار نشده و در سيم تلفن قطعي وجود دارد.

2 – اين پيغام نشان دهنده اين است كه شمارة ISP مورد نظر اشغال است و بايد با شماره ديگر شماره گيري كرده يا بعداٌ شماره گيري كنيم.

3 – اين پيغام نشان دهنده اين است كه يا  user name  و password اشتراك اينترنت را اشتباه وارد كرديم يا اشتراك اينترنت ما تمام شده است.

4 – اين پيغام نشان دهنده اين است كه كامپيوتر نمي تواند با ISP مورد نظر ارتباط برقرار كند در اين حالت بهتر است يك connection جديد ساخته و مجدداٌ سعي كنيم

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لينک دانلود تحقيق : Network شبكه

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید