پایان نامه کامپیوتر – نرم افزار : وب سایت فروش اینترنتی

 مطالب این پست :  پایان نامه وب سایت فروش اینترنتی 63 صفحه

   با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

پایان نامه دوره کارشناسی کامپیوتر

گرایش نرم افزار

 

 

موضوع:

وب سایت فروش اینترنتی

 

 

 

استاد راهنما:

مهندس اربابی

 

 

 

نام دانشجو:

رضا احمدی

 

مقدمه :

 

            تجارت الكترونیكی طی سالیان اخیر با استقبال گسترده جوامع بشری روبرو شده است . امروزه كمتر شخصی را می توان یافت كه واژه فوق برای او بیگانه باشد. نشریات ، رادیو و تلویزیون بصورت روزانه موضوعاتی در رابطه با تجارت الكترونیكی را منتشر و افراد و كارشناسان از زوایای متفاوت به بررسی مقوله فوق می پردازند.شركت و موسسات ارائه دهنده كالا و یا خدمات همگام با سیر تحولات جهاتی در زمینه تجارت الكترونیكی در تلاش برای تغییر ساختار منطقی و فیزیكی سازمان خود در این زمینه می باشند.

 

 

 

 

فصل اول – تجارت الكترونیك

 

           قبل از بررسی ” تجارت الكترونیكی “، لازم است در ابتدا یك تصویر ذهنی مناسب ازتجارت سنتی را ارائه نمائیم.
    در صورت شناخت ” تجارت ” ، با ” تجارت الكترونیكی “نیز آشنا خواهیم شد. برای واژه “تجارت” در اكثر واژه نامه ها تعاریف زیر ارائه شده است : مبادلات اجتماعی : تبادل ایده ها ، عقاید و تمایلات ( خواسته ها ) مبادله یا خرید و فروش كالا در مقیاس بالا كه شامل ترابری از نقطه به نقطه دیگر است. در ادامه تعریف دوم ارائه شده برای “تجارت ” را بعنوان محور بحث انتخاب و بر روی آن متمركز خواهیم شد. تجارت در ساده ترین نگاه ، مبادله كالا و خدمات بمنظور كسب درآمد ( پول ) است . زندگی انسان مملو از فرآیندهای تجاری بوده و تجارت با میلیونها شكل متفاوت در زندگی بشریت نمود پیدا كرده است . زمانیكه كالای مورد نظر خود را از یك فروشگاه تامین و خریداری می نمائید ، در تجارت شریك و در فرآیندهای آن درگیر شده اید.در صورتیكه در شركتی مشغول بكار هستید كه كالائی را تولید می نماید ، درگیر یكی دیگر از زنجیره های تجارت شده اید.
تمام جلوه های تجارت با هر رویكرد و سیاستی دارای خصایص زیر می باشند : خریداران . افرادیكه با استفاده از پول خود قصد خرید یك كالا و یا خدمات را دارند. فروشندگان . افرادیكه كالا و خدمات مورد نیاز خریداران را ارائه می دهند. فروشندگان به دو گروه عمده تقسیم می گردند : خرده فروشان ، كه كالا و یا خدماتی را مستقیما” در اختیار متقاضیان قرار داده و عمده فروشان و عوامل فروش ، كه كالا و خدمات خود را در اختیار خرده فروشان و سایر موسسات تجاری می نمایند. تولیدكنندگان . افرادیكه كالا و یا خدماتی را ایجاد تا فروشندگان آنها را در اختیار خریداران قرار دهند. یك تولید كننده با توجه به ماهیت كار خود همواره یك فروشنده نیز خواهد بود. تولیدكنندگان كالای تولیدی خود را به عمده فروشان ، خرده فروشان و یا مستقیما” به مصرف كننده گان می فروشند. همانگونه كه مشاهده می گردد ، “تجارت ” از زاویه فوق دارای مفاهیم ساده ای است . تجارت از خرید یك محصول ساده نظیر ” بستنی ” تا موارد پیچیده ای نظیر اجاره ماهواره را شامل می گردد. تمام جلوه های تجارت از ساده ترین سطح تا پیچیده ترین حالت آن ، بر مقولاتی همچون : خریداران ، فروشندگان و تولیدكنندگان متمركز خواهد بود. عناصر تجارت زمانیكه قصد معرفی عناصر ذیربط در تجارت و فعالیت های تجاری وجود داشته باشد ، موضوعات و موارد مورد نظر بدلیل درگیر شدن با جزئیات پیچیده تر بنظر خواهند آمد.
عناصر ذیل تمام المان های ذیربط در یك فعالیت تجاری معمولی را تشریح می نماید. در این حالت ، فعالیت شامل فروش برخی محصولات توسط یك خرده فروش به مصرف كننده است :
* در صورت تمایل فروش محصول و یا محصولاتی به یك مصرف كننده ، مسئله اساسی داشتن كالا و یا خدماتی خاص برای عرضه است . كالا می تواند هر چیزی را شامل گردد. .فروشنده ، ممكن است كالای خود را مستقیما” از تولید كننده و یا از طریق یك عامل فروش تهیه كرده باشد. در برخی حالات ممكن است فروشنده ، خود كالائی را تولید و بقروش می رساند.
* فروشنده برای فروش كالا و یا خدمات می بایست ” مكانی مناسب ” را در اختیار داشته باشد. مكان مورد نظر می تواند در برخی حالات بسیار موقتی باشد. مثلا” یك شماره تلفن خود بمنزله یك مكان است . در چنین مواردی متقاضی كالا و یا خدمات با تماس تلفنی با فروشنده قادر به ثبت سفارش و دریافت كالای مورد نظر خود خواهد بود. برای اكثر كالاهای فیزیكی می بایست مكان ارائه كالا ، یك مغازه و یا فروشگاه باشد.
* برای فروش كالا و یا خدمات ، فروشندگان می بایست از راهكارهائی برای جذب افراد به مكان خود استفاده نمایند. فرآیند فوق ” ماركتینگ ” نامیده می شود.در صورتیكه افراد از محل و مكان ارائه یك كالا و خدمات آگاهی نداشته باشند ، امكان فروش هیچگونه كالائی وجود نخواهد داشت . انتخاب محل ارائه كالا در یك مركز تجاری شلوغ ، یكی از روش های افزایش تردد به مكان ارائه كالا است. ارسال پستی كاتولوگ ها ی مربوط به محصولات ، یكی دیگر از روش های معرفی مكان ارائه یك كالا و یا خدمات است . استفاده از شیوه های متفاوت تبلیغاتی، راهكاری دیگر در معرفی مكان ارائه كالا است .
* فروشنده نیازمند روشی برای دریافت سفارشات است . استفاده از تلفن و نامه ، نمونه هائی از روش های دریافت سفارش متقاضیان می باشد. حضور فیزیكی در مكان ارائه یك كالا و یا خدمات از دیگر روش های سنتی برای ثبت سفارش كالا است . پس از ثبت سفارش ، فرآیندهای لازم توسط پرسنل شاغل در شركت و یا موسسه ارائه دهنده كالا و یا خدمات انجام خواهد گرفت .
* فروشنده نیازمند روشی برای دریافت پول است . استفاده از چك ، كارت اعتباری و یا پول نقد روش های موجود در این زمینه می باشند. در برخی از فعالیت های تجاری از فروشنده تا زمان توزیع كالا پولی دریافت نمی گردد.
* فروشنده نیازمند استفاده از روشی برای عرضه و توزیع كالا و یا خدمات می باشد. در برخی از سیستم ها بمحض انتخاب كالا توسط مشتری و پرداخت وجه آن ، عملیات توزیع كالا بصورت اتوماتیك انجام خواهد شد. در سیستم های ثبت سفارش مبتنی بر نامه ، كالای خریداری شده پس از بسته بندی به مقصد مشتری ارسال خواهد شد. در مواردیكه حجم كالا زیاد نباشد از مبادلات پستی بمنظور ارسال كالا استفاده شده و در مواردیكه حجم كالا زیاد باشد از كامیون ، قطار و یا كشتی برای ارسال و توزیع كالا استفاده می گردد.
* در برخی موارد ، خریداران یك كالا تمایل و علاقه ای نسبت به آن چیزی كه خریداری نموده اند نداشته و قصد برگشت آن را دارند. فروشندگان كالا و یا خدمات می بایست از روش هائی برای قبول موارد “برگشت از فروش ” استفاده نمایند. * در برخی موارد ممكن است كالائی در زمان توزیع آسیب دیده باشد. فروشندگان می بایست از روش های برای تضمین گارانتی استفاده نمایند.
* برخی از كالاهای ارائه شده به مشتریان دارای پیچیدگی های خاص خود بوده و نیازمند استفاده از خدمات پس از فروش و یا حمایت فنی می باشند. در چنین مواردی وجود بخش هائی در شركت و یا موسسه ارائه دهنده كالا و یا خدمات الزامی خواهد بود. كامپیوتر یكی از نمونه كالاهائی است كه نیازمند خدمات پس از فروش و حمایت فنی از دیدگاه مشتریان ( خریداران ) خواهد بود. تمام عناصر اشاره شده را می توان در یك شركت تجاری سنتی مشاهده كرد. فعالیت های تجاری شركت های فوق می تواند شامل مقوله های متفاوتی باشد.
در تجارت الكترونیكی تمام عناصر اشاره شده ، حضوری مشهود با تغییرات خاصی دارند. بمنظور مدیریت و اجرای تجارت الكترونیكی به عناصر زیر نیاز خواهد بود : یك محصول محلی برای فروش كالا. در تجارت الكترونیكی یك وب سایت بمنزله مكان ارائه كالا و یا خدمات خواهد بود. استفاده از روش و یا روش هائی برای مراجعه به سایت استفاده از روشی برای ثبت سفارش .( اغلب بصورت فرم ها ئی در نظر گرفته می شود) استفاده از روشی برای دریافت پول . ( كارت اعتباری از نمونه های متداول است ) استفاده از روشی برای توزیع كالا استفاده از روشی برای موارد برگشت داده شده توسط خریداران استفاده از روشی برای موارد مربوط به گارانتی استفاده از روشی برای ارائه خدمات پس از فروش ( پست الكترونیكی ، ارائه پایگاه های اطلاع رسانی و…) چرا تبلیغات زیاد ؟ پیرامون تجارت الكترونیكی تبلیغات زیاد و گاها” بی رویه ای انجام می گیرد.
علت تبلیغات زیاد در رابطه با تجارت الكترونیكی را می توان با استناد به برخی از آمارها و ارقام موجود متوجه شد:
* تا سال 2001 میلادی بالغ بر 17 میلیارد دلار در سطح خرده فروشی مبادلات تجاری صورت گرفته است .
* تعداد استفاده كنندگان از تجارت الكترونیكی از رقم 1.3 میلیون نفر در سال 1996 به 8 میلیون نفر در سال 2001 رسیده است .
* 70 درصد كاربران و استفاده كنندگان از كامپیوتر در منزل به اینترنت متصل و این گروه 60 درصد خرید از طریق اینترنت را انجام داده اند. بر اساس آمارهای موجود ، گروه كالاهای زیر دارای بیشترین میزان فروش تجارت الكترونیكی را بخود اختصاص داده اند : محصولات كامپیوتری ( نرم افزار ، سخت افزار ) كتاب خدمات مالی سرگرمی ها موزیك الكترونیك های خانگی پوشاك هدایا و گل خدمات مسافرتی اسباب بازی بلیط فروشی اطلاعات بررسی شركت Dell امروزه شركت های كوچك و بزرگ با حركات سراسیمه و شتابان بسرعت بسمت استفاده از محیط جدید ( اینترنت ) برای ارائه كالا و یا خدمات می باشند. علت این همه تعجیل و بنوعی شیدائی در چیست ؟ شركت Dell یكی از موفقترین شركت های موجود در زمینه تجارت الكترونیكی است . بدین منظور شایسته است در این بخش به بررسی وضعیت شركت فوق در زمینه تجارت الكترونیكی پرداخته و از این رهگذر از تجارب موجود استفاده كرد. Dell یكی از صدها شركتی است كه كامپیوترهای شخصی تولیدی خود را در اختیار مشتریان حقیقی و یا حقوقی قرار می دهد. فعالیت اقتصادی Dell با درج آگهی در پشت جلد مجلات كامپیوتری و فروش كامپیوتر از طریق تلفن ، آغاز گردید. امروزه حضور شركت Dell در عرصه تجارت الكترونیكی بسرعت متداول و عمومی شده است .شركت فوق ، قادر به ارائه كالاهای بیشماری از طریق وب شده است . بر اساس آمارهای موجود ، فروش روزانه Dell ، چهارده میلیون دلار بوده و تقریبا” 25 درصد فروش این شركت از طریق وب انجام می گیرد. شركت Dell قبل از استفاده از تجارت الكترونیكی ، اكثر سفارشات خود را از طریق تلفن اخذ و با استفاده از پست آنها را برای خریداران خود ، ارسال می كرد. با توجه به فروش 25 درصدی شركت فوق از طریق وب می توان به جایگاه و اهمیت موضوع تجارت الكترونیكی بیش از گذشته واقف گردید.
در این راستا می توان به موارد زیر اشاره كرد:
* در صورتیكه شركت Dell توانسته باشد، میزان فروش از طریق تلفن را 25 درصد كاهش و 25 درصد به میزان فروش خود از طریق وب بیفزاید ، دلیل روشن و قاطعی برای وجود مزایای تجارت الكترونیكی وجود ندارد؟ Dell صرفا” كامپیوتر عرضه می نماید. در صورتیكه مدیریت فروش از طریق وب هزینه های كمتری را به یك سازمان تحمیل نماید و یا افرادیكه از طریق وب كالای خود را خریداری می نمایند ، اقدام به خرید تجهیزات كمكی دیگری نمایند و یا اگر هزینه های عملیات فروش از طریق وب بمراتب كمترشده و یا اگر ارائه كالا بر روی وب باعث افزایش خریداران و حجم عملیات فروش گردد ، استفاده از تجارت الكترونیكی برای شركت Dell مقرون بصرفه و توام با افزایش بهره وری بوده است .
* در صورتیكه شركت Dell ، در فرآیند فروش كالا از طریق وب ، فروش سنتی و مبتنی بر تلفن خود را از دست ندهد ، چه اتفاقی می افتد؟این موضوع می تواند صحت داشته باشد ، این موضوع به تمایل عده ای برای خرید كالا از طریق وب بستگی خواهد داشت . گرایش بسمت خرید از طریق اینترنت بصورت یك نیاز مطرح شده است و از این بابت نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت .
* در رابطه با فروش عقیده ای وجود دارد كه : زمانیكه یك مشتری كار خود را با یك فروشنده آغاز می نماید ، نگهداری آن مشتری برای فروشنده بمراتب راحت تر از جذب مشتریان جدید است . بنابراین در صورتیكه تصمیم به ایجاد یك وب سایت زودتر اتحاذ گردد ، نسبت به سایر فروشندگان كه بعدا” تصمیم فوق را اتخاذ خواهند كرد ،پیشقدم خواهید بود. شركت Dell سایت خود را خیلی زود طراحی و پیاده سازی نموده و از این طریق از سایر رقبای خود پیشی گرفته است . عوامل سه گانه فوق ، دلایل عمده بسمت استفاده از تجارت الكترونیكی است .
گیرائی تجارت الكترونیكی دلایل زیر علل گیرائی و جاذبه فراوان تجارت الكترونیكی است :
* كاهش هزینه ها . در صورتیكه سایت تجارت الكترونیكی بخوبی پیاده سازی گردد ، هزینه های مربوط به ثبت سفارش قبل از ارائه كالا و هزینه های خدمات پس از فروش بعد از ارائه كالا كاهش می یابد.

* خرید بیشتر در هر تراكنش . سایت آمازون ویژگی را ارائه می دهد كه در فروشگاههای معمولی نظیر آن وجود ندارد. زمانیكه مشخصات یك كتاب را مطالعه می نمائید ، می توان بخشی با نام ” افرادیكه كتاب فوق را سفارش داده اند ، چه چیزهای دیگری را خریداری نموده اند ” ، را نیز مشاهده نمود. بدین ترتیب امكان مشاهده سایر كتب مرتبط كه سایرین خرید نموده اند ، فراهم می گردد.بنابراین امكان خرید كتب بیشتر توسط مراجعه كنندگان به سایت نسبت به یك كتابفروشی معمولی بوجود خواهد آمد.
* در صورتیكه وب سایت بگونه ای طراحی شده باشد كه با سایر مراحل مربوط به تجارت درگیر شده باشد ، امكان اخذ اطلاعات بیشتری در رابطه با وضعیت كالای خریداری شده برای مشتریان وجود خواهد داشت . مثلا” در صورتیكه شركت Dell وضعیت هر كامپیوتر را از مرحله تولید تا عرضه ، ثبت نماید ، مشتریان در هر لحظه قادر به مشاهده آخرین وضعیت سفارش خود خواهند بود.
            با استفاده از تجارت الكترونیكی افراد قادر به انتخاب كالای خود با روش های متفاوتی خواهند بود. وب سایت های موجود در این زمینه امكانات زیر را ارائه خواهند داد :
– امكان ثبت یك سفارش طی چند روز – امكان پیكربندی محصول و مشاهده قیمت های واقعی – امكان ایجاد آسان سفارش های اختصاصی پیچیده

  • امكان مقایسه قیمت كالا بین چندین فروشنده

– امكان جستجوی آسان برای كاتولوگ های مورد نیاز * كاتولوگ های بزرگتر .

یك شركت قادر به ایجاد یك كاتولوگ بر روی وب بوده كه هرگز امكان ارسال آن از طریق پست وجود نخواهد داشت . مثلا” آمازون بیش از سه میلیون كتاب را بفروش می رساند ، اطلاعات مربوط به كتب فوق از طریق سایت آمازون ارائه ودر اختیار مراجعه كنندگان قرار می گیرد ، ارسال اطلاعات فوق از طریق پست ، بسیار مشكل و یا غیرممكن بنظر می آید. * بهبود ارتباط متقابل با مشتریان . با طراحی مناسب سایت و استفاده از ابزار های مربوطه ، امكان برقراری ارتباط متقابل با مشتریان با روش های مطمئن تر و بدون صرف هزینه ، فراهم می گردد. مثلا” مشتری پس از ثبت سفارش با دریافت یك نامه الكترونیكی از ثبت سفارش خود مطمئن شده و یا در صورت ارسال كالا برای مشتری ، می توان از طریق نامه الكترونیكی وی را مطلع نمود. همواره یك مشتری راضی و خوشحال تمایل به خرید مجدد از شركت و یا موسسه ارائه دهنده كالا را خواهد داشت . در رابطه با تجارت الكترونیكی ذكر یك نكته دیگر ضروری بنظر می رسد . تجارت الكترونیكی به افراد و یا سازمانها و موسسات امكان ایجاد مدل های كاملا” جدید تجاری را خواهد داد. در شركت های تجاری مبتنی بر ثبت سفارش پستی ، هزینه های زیادی صرف چاپ و ارسال كاتولوگ ها ، پاسخگوئی به تلفن ها و ردیابی سفارشات ، می گردد. در تجارت الكترونیكی ، هزینه توزیع كاتولوگ و ردیابی سفارشات بسمت صفر میل خواهد كرد. بدین ترتیب امكان عرضه كالا با قیمت ارزانتر فرام خواهد شد. جنبه های ساده و سخت تجارت الكترونیكی مواردیكه از آنها بعنوان عملیات دشوار و سخت در رابطه با تجارت الكترونیكی یاد می شود ، عبارتند از : ترافیك موجود بر روی سایت ترافیك مراجعات ثانویه بر روی سایت تمایز خود با سایر رقباء تمایل افراد به خرید كالا از سایت .مراجعه به سایت یك موضوع و خرید از سایت موضوعی دیگر است . ارتباط و تعامل سایت تجارت الكترونیكی با سایر داده های موجود در سازمان امروزه بر روی اینترنت سایت های بیشماری وجود داشته و ایجاد یك سایت جدید تجارت الكترونیكی كار مشكلی نیست ولی جذب مخاطبین جهت مراجعه به سایت و خرید از آن ، مهمترین مسئله موجود در این زمینه است . مواردیكه از آنها بعنوان عملیات ساده در رابطه با تجارت الكترونیكی یاد می شود ، عبارتند از : ایجاد یك وب سایت اخذ سفارشات پذیرش پرداخت ایجاد یك سایت تجارت الكترونیكی در زمان ایجاد یك سایت تجارت الكترونیكی موارد زیر می بایست مورد توجه قرار گیرد:

  • تامین كنندگان . بدون وجود تامین كنندگان خوب امكان عرضه كالا وجود نخواهد داشت. * قیمت . یكی از مهمترین بخش های تجارت الكترونیكی ، عرضه كالا با قیمت مناسب است . امكان مقایسه قیمت یك كالا بسادگی برای مشتریان وجود داشته و همواره قیمت یك كالا با موارد مشابه كه از طریق سایر فروشندگان ارائه می گردد ، مقایسه خواهد شد.
    * ارتباطات با مشتری . تجارت الكترونیكی مجموعه ای متنوع از روش های موجود جهت برقراری ارتباط با مشتری را ارائه می نماید. پست الكترونیكی ، پایگاه های دانش ، تالارهای مباحثه ، اتاق های گفتگو و … نمونه هائی در این زمینه می باشند. مشتری همواره می بایست احساس نماید كه در صورت بروز مشكل و یا درخواست اطلاعات بیشتر ، بدون پاسخ نخواهند ماند.

* توزیع كالا ، خدمات پس از فروش و امكان برگشت از فروش از جمله مواردی است كه در موفقیت یك سایت تجارت الكترونیك نقش بسزائی دارد. در زمان ایجاد یك سایت تجارت الكترونیكی ، قابلیت های زیر نیز می تواند عرضه و باعث موفقیت در امر تجارت الكترونیكی گردد: ارسال هدیه ( جایزه ) استفاده از برنامه های همبستگی تخفیف های ویژه برنامه های خریدار تكراری فروش ادواری و فصلی نرم افزار مربوط به تجارت الكترونیكی می بایست امكانات فوق را فراهم نماید ، درغیراینصورت انجام هر یك از موارد فوق با مشكل مواجه می گردد. برنامه های همبستگی یكی از بخش های مهم در زمینه تجارت الكترونیكی توجه و استفاده از برنامه های همبستگی ( انجمنی ) می باشد. ویژگی فوق توسط آمازون بخدمت گرفته شده است . آمازون این امكان را ارائه نموده تا هر شخص قادر به پیكربندی یك فروشگاه كتاب اختصاصی باشد. زمانیكه از هر یك از كتابفروشی های فوق ، كتابی خریداری می گردد ، فردی كه دارای كتابفروشی مربوطه است ، كمیسیونی ( حداكثر 15 درصد قیمت كتاب ) را از آمازون دریافت می نماید. برنامه همبستگی ، قابلیت های زیادی را در اختیار آمازون قرار می دهد . مدل فوق امروزه توسط هزاران سایت تجارت الكترونیكی دیگر مورد توجه قرار گرفته و از آن استفاده می گردد. یكی از گرایشات جدید در زمینه برنامه های همبستگی ،روش CPC link)Cost Per click) است.
در این راستا بر روی سایت ، یك لینك مربوط به سایت دیگر قرار گرفته و زمانیكه بر روی لینك فوق كلیك گردد ، توسط شركت مربوطه به شما مبلغی پرداخت می گردد. روش فوق ، مدلی میانه بین روش های تبلیغاتی مبتنی بر Banner و برنامه های همبستگی مبتنی بر كمیسیون است . در روش تبلیغاتی مبتنی بر Banner ، شركت تبلیغ كننده تمام ریسك را بر عهده می گیرد. در صورتیكه فردی بر روی Banner كلیك ننماید ، تبلیغ كننده پول خود را از دست داده است . در روش اخذ كمیسیون ، تمام ریسك بر عهده وب سایت است . در صورتیكه وب سایت تعداد زیادی مشتری را به سایت تجارت الكترونیكی ارسال ( هدایت ) ولی هیچكدام از آنها كالائی را خریداری ننمایند ، مبلغی به وب سایت پرداخت نخواهد شد. در روش CPC دو طرف ریسك موجود را بصورت مشترك قبول می نمایند. پیاده سازی یك سایت تجارت الكترونیك سه روش عمده برای پیاده سازی یك سایت تجارت الكترونیك وجود دارد :
* Enterprise Computing . در روش فوق شركت و یا موسسه مربوط اقدام به تهیه سخت افزار ، نرم افزار و كارشناسان ورزیده بمنظور ایجاد وب سایت تجارت الكترونیكی خود می نماید. آمازون و سایر شركت های بزرگ از روش فوق استفاده می نمایند. انتخاب روش فوق مشروط به وجود عوامل زیر است :
– شركت مربوطه دارای ترافیك بسیار بالائی است ( چندین میلیون در هر ماه )
– شركت مربوطه دارای یك بانك اطلاعاتی بزرگ بوده كه شامل كاتولوگ های مربوط به محصولات است ( مخصوصا” اگر كاتولوگ ها بسرعت تغییر می یابند ).
– شركت مربوطه دارای یك چرخه فروش پیچیده بوده كه مستلزم استفاده از فرم های اختصاصی ، جداول متفاوت قیمت و … است .
– شركت مربوطه دارای سایر پردازش های تجاری بوده و قصد ارتباط و پیوستگی آنها با سایت تجارت الكترونیكی وجود دارد.
* سرویس های میزبانی مجازی . فروشنده تجهیزات و نرم افزارهای مربوط را بعنوان یك بسته نرم افزاری اختصتاصی عرضه می نماید. بخشی از بسته نرم افزاری شامل امنیت است . دستیابی به بانك اطلاعاتی نیز بخش دیگری از بسته نرم افزاری خواهد بود. با استفاده از پتانسیل های موجود در ادامه شركت مربوطه می تواند با بخدمت گرفتن طراحان وب و پیاده كنندگان مربوطه اقدام به ایجاد و نگهداری سایت تجارت الكترونیكی خود نماید.
* تجارت الكترونیكی ساده . اكثر سازمانها و شركت ها از روش فوق برای پیاده سازی سایت تجارت الكترونیكی استفاده می نمایند.سیستم شامل مجموعه ای از فرم های ساده بوده كه توسط متقاضی تكمیل می گردند. نرم افزار مربوطه در ادامه تمام صفحات وب ذیربط را تولید می نماید.

 

 

فصل دوم – شناسایی سیستم

 

2-1- امكان سنجی و نیاز سنجی :

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم (پیوست ها) : پایان نامه وب سایت فروش اینترنتی

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید