پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر :تریگر های فازی در پایگاه داده فعال


مطالب این پست : دانلود پایان نامه : پایان نامه – تریگر های فازی در پایگاه داده فعال 100 صفحه

با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد M.Sc.

 

عنوان :

 

تریگر های فازی در پایگاه داده فعال

 

استاد راهنما :

جناب آقای دکتر محمود نقیب زاده

 

 

استاد مشاور :

جناب آقای دکتر محمد حسین یغمایی مقدم

 

نگارش :

مهدی تقی ­زاده

چكیده

پایگاه‌های دادة فعال با هدف ایجاد تعامل در پایگاه‌های داده ایجاد شدند. در این نوع پایگاه داده با تعریف قوانین و بدون نیاز به كدنویسی، سیستم قادر به عكس‌العمل مناسب در مقابل رویدادهای مهم در شرایط خاص می‌باشد. تعریف قوانین ساده‌ترین نوع بیان محدودیت‌ها بوده كه برای متخصص های محیط نیز قابل درك می‌باشد. اما در بیان تجربیات اغلب از كلمات فازی استفاده می‌شود كه ترجمه آن‌ها به مقادیر دقیق منجر به كاهش ارزش معنایی دانش می‌شود. فازی‌سازی پایگاه‌های داده فعال با هدف نزدیك‌تر نمودن زبان بیان قوانین به زبان طبیعی انسان مطرح شد. این امر كمك می‌كند دانش متخصصین، مستقیماً به پایگاه داده منتقل شود. ضمن اینكه تغییرات نیز با كمترین هزینه، بر قوانین تعریف شده اعمال می‌شود.

اولین گروه فازی‌سازی گرداننده پایگاه‌های دادة فعال ولسكی و بوعزیز و همکارانشان بودند که به فازی نمودن رویداد، شرط و واكنش در تعریف قوانین پرداخته‌اند و طی چند مقاله نتایج آن را ارائه نمودند[2, 3, 5, 7, 8, 9, 10]، این گروه در پروژه Tempo به پیاده‌سازی فازی این سه بخش پرداخته‌اند.

گروه دومی که در این زمینه فعالیت نموده است گروه آقایان یوسل سایجین و اوزگور اولوسوی میجباشد که در دو مقاله به جنبه کاربرد تریگرهای فازی در پایگاه داده های فعال سیار پرداخته اند[4, 6].

فازی نمودن پایگاه‌های دادة فعال با هدف كاربردی‌تر نمودن پایگاه‌های داده مطرح شد. این پایان‌نامه ضمن اصلاح تریگر های فازی معرفی شده توسط گروه اول با ایجاد تغییراتی در آنها از تریگر های فازی جهت عمل رونوشت برداری فازی استفاده می کند.

در ادامة این پایان‌نامه یك معماری ساده از موتور رونوشت برداری فازی در پایگاه دادة فعال ارائه می‌شود و در پایان با یك نمونة پیاده‌سازی شده از موتور رونوشت برداری فازی موارد پیشنهادی ارزیابی می‌گردد.

كلیدواژه ها: پایگاه دادة فعال، تریگرهای فازی، رونوشت برداری فازی، کمیت سنج های فازی، همگام سازی، دوره پوشش برنامه، دوره پوشش رونوشت برداری، دوره پوشش فازی.

 پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر :تریگر های فازی در پایگاه داده فعال :

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم :

پایان نامه – تریگر های فازی در پایگاه داده فعال 100 ص

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.