پایان نامه کارشناسی ارشد:سنجش کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان


فرضیه های تحقیق:

فرضیه اصلی : بین بکارگیری تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و گسترش بیمه رابطه معنادار وجود دارد.

فرضیه­های فرعی

۱ ) بین کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و ارتقای سطح خدمات قبل از فروش بیمه رابطه معنادار وجود دارد.

۲ ) بین کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و ارتقای سطح خدمات فروش بیمه رابطه معنادار وجود دارد.

۳ ) بین کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و ارتقای سطح خدمات پس از فروش بیمه رابطه معنادار وجود دارد.

۱-۷) تعاریف عملیاتی:

تعریف بیمه:

بیمه[۱] عملی است که به موجب آن یک طرف( بیمه گر[۲])، اشخاصی( بیمه گذاران[۳] یا بیمه شدگان) را که در معرض خطر یا خطرهای معینی هستند جهت جبران متقابل زیان احتمالی یا پرداخت وجهی معین(سرمایه بیمه) در ازای دریافت مبلغی(حق بیمه[۴] یا وجه اشتراک) گردآوری می­کند و مجموعه خطرهایی را مطابق اصول و موازین آماری به عهده می­گیرد. نهاد بیمه در معنا و مفهوم و مکانیسم امروزی خود دربرگیرنده تضمین و تعهد جبران پیامدهای مالی خطرهای موضوع بیمه است. بدین معنا که، شرکت­های بیمه با گردآوری اشخاص در معرض خطر و سامانگری تعاون و مشارکت آنان طبق ضابطه های آماری، پشتوانه مالی توانمندی را که بتواند پاسخگوی خسارت های احتمالی باشد سروسامان می­دهد.( صالحی، ۱۳۸۱ )

بیمه الکترونیک:

بیمه الکترونیکی به معنای عام به عنوان کاربرد اینترنت و فناوری اطلاعات در تولید و توزیع خدمات بیمه­ای اطلاق می­شود و در معنای خاص، بیمه الکترونیک را می­توان به عنوان یک پوشش بیمه­ای از طریق بیمه­نامه­ای دانست که به طور برخط، درخواست، پیشنهاد، مذاکره و قرارداد آن منعقد می­شود به علاوه پرداخت حق بیمه، توزیع بیمه نامه، و پردازش پرداخت خسارت نیز همگی می­تواند به صورت برخط انجام گیرد.

[۱] Insurance

[۲] Insurer

[۳] Insured

[۴] Premium

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی: سنجش رابطه تجارت الکترونیک و گسترش بیمه الکترونیک

ب ) اهداف فرعی :

– رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات قبل از فروش بیمه( اطلاع رسانی، فرآیند مقدمات فروش، ارائه مشاوره و…)

ـ رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات فروش بیمه(فرآیند فروش، مدیریت صدور داده­های بیمه­گر، صدور داده­ها )

ـ رابطه کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات پس از فروش بیمه(ارتباط و مشاوره پس از صدور، ادعای خسارت، بررسی خسارت و…)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی رابطه کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان با فرمت ورد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید