پایان نامه کاردانی رشته کامپیوتر – آمــوزش الكتـــرونیك

 

** دانلود متن کامل با فرمت ورد  word **

 

پايان نامه اخذ مدرك كارداني پيوسته

 

عنوان پايان نامه:

آمــوزش الكتـــرونيك

 

استاد پروژه:

جناب آقاي مهندس كرمي

 

نام دانشجو :

سيدهادي رضازاده كلور

رشته تحصيلي:

كامپيوتر

 

 

« فهرست »

موضوع                                               صفحه

مقدمه …………………………………………………………………………………………………………. 1

تاريخچه …………………………………………………………………………………………………….. 1

آشنايي كلي با مفهوم آموزش مجازي يا e-learning ……………………………………………….. 4

نحوه كاركرد سيستم ……………………………………………………………………………………… 7

آگاهي از روند ثبت نام ………………………………………………………………………………….. 10

نمونه فرم ثبت نام ………………………………………………………………………………………… 12

آگاهي از سطوح هاي آموزشي موجود ………………………………………………………………. 13

آگاهي از كاربردهاي مختلف اين سيستم مجازي در صنايع گوناگون …………………………. 17

روندعلمي و نحوه­تدريس يا به­طور كلي گذراندن تحصيل دراين دانشگاه به­چه­صورت است 19

نحوه برگزاري امتحانات در سيستم مجازي………………………………………………………….. 19

نحوه برگزاري كلاسهاي عملي و كارگاه ها ……………………………………………………….. 21

عكسهايي از آموزش مجازي . …………………………………………………………………………. 21

مزايا و معايب دانشگاه مجازي ………………………………………………………………………… 21

نتيجه گيري كلي ………………………………………………………………………………………….. 23

نقد و بررسي كلي ………………………………………………………………………………………… 29

يك گزارش توسط مديريت دانشگاه مجازي ايران ………………………………………………… 30

تحصيل در مقاطع بالاتر………………………………………………………………………………….. 33

فهرست منابع و مأخذ …………………………………………………………………………………… 35

 

 

 

مقدمه :

در دنياي امروز اهميت آموزش براي همه گان آشكار است اين اهميت در جوامع پيشرفته بيشتر به چشم مي خورد در جوامع مختلف به قدري به مسئله آموزش پرداخته مي‎شود كه مردم و خصوصاً جوانان در سطوح مختلف به امر يادگيري مي پردازند ، ودر سطوح مختلف به تحصيل مي پردازند در اين ميان ممكن است قشري از جامعه وجود داشته باشد كه ، مي خواهند تحصيلات خود را ادامه دهند و يا ياد گرفته هاي خود را تكميل كنند ، ازاين رو واژه آموزش مجازي به ميان مي‎آيد ، تا سدهاي آموزش را از سر راه مردم بردارد ولي ممكن است به خاطر مشغله هاي روزانه وقت آن راه را از ميان راه افراد بردارد تا افراد بتوانند به بهترين وجه به زندگي خود ادامه دهند در ادامه اين پروژه به تفصيل درباره اين امر نوين پرداخته شده است .

در جوامع غربي و پيشرفته اهميت اين قضيه سالهاست ، كه آشكار مي‎باشد اميد آن است كه اين مسئله در كشور ما نيز جا افتاده شود تا سدهاي آموزشي از سرراه بركنار شود .

تاريخچه :

در بخش اول به بحث بررسي پيرامون تاريخچه آموزش مجازي مي‎پردازيم كه چگونه شكل گرفت و تا به امروز به صورت آموزش الكترونيكي درآمد .

مسئله آموزش از ديرباز داراي اهميت خاصي بوده است تا آنجا كه در كشورهاي پيشرفته ممكن بود عده اي به علت زندگي در مناطق دورافتاده و غير قابل دسترس ، دسترسي به آموزش جمعي نداشته اند ، و از جامعه آموزشي عقب مي مانده اند ازاين رو در سال 1950 معلمي به نام ادموندريچاردسون اهل استراليا ايده اي جالب را به ميان گذاشت كه طبق اين ايده آموزش براي همه گان ميسرمي شده اصول كار براين روال بود . كه آموزش بايد از طريق يك گيرنده و فرستنده انجام مي شد . معلماني بايد استخدام مي شدند تا در مركزي به صورت دسته بندي در مقاطع مختلف فعاليت مي كردند مثلاً ابتدايي اول صبح راهنمايي ظهر و دبيرستان شب توسط بي سيم ارائه مي شد و امتحان در نزديكترين حوزه مربوط به آموزش پرورش منطقه مورد نظر مثلاً سيدني ملبورن و … دانش آموزان در سطوح مختلف و در ساعات گوناگون طبق برنامه اي گرد هم مي آمدند و در امتحان دروس مختلف شركت مي نمودند و كارنامه ها در پايان دوره ارائه مي گرديد ، در سيستم بي سيم ساعت 8 درس رياضي آغازمي شد و دانش آموز 1 الي 2 ساعت فرصت داشت تا اشكالات خود را از طريق سيستم بي سيم با معلم مطرح مي ساختند و معلم از طريق بي سيم سعي در برطرف كردن ، مشكلات دانش آموز مورد نظر داشت .

از آن سو هزينه كردن براي اين سيستم بسيار هنگفت بود ولي تا ساليان مديد و جاي گرفته شدن سيستم هاي كامپيوتري اين روند همچنان ادامه داشت و واژه آموزش الكترونيكي به معناي امروزي پس از بوجود آمدن و جاي گرفتن اينترنت در جهان بوجود آمد اولين بار ايده ارائه آموزش از طريق شبكه اينترنت درسال 1993 در ايالات متحده آمريكا توسط مهندسي به نام رائول گرانيك ارائه شد . بر طبق اين مسئله بايد يكسري افراد آموزش خاصي ببينند تا از طريق شبكه اينترنت بتواند سيستم آموزشي را توسعه دهند ، در اين سيستم سيستم آموزشي به طريق زير طبقه بندي ارائه مي شد .

 
آموزش دبيرستان

 

– سيستم آموزشي

آموزش ابتدايي

 

 
آموزش عالي در سطوح مختلف

 

 

  • آموزش ابتدايي :

در وحله اول معلم دروس را در سطوح مختلف آماده مي كرد و از طريق يك شبكه و سرور بسيار قدرتمند طي يك دوره خاص و حتي كوتاهتر از دوره معمولي به دانش آموز نو نهال ارائه مي‎گشت آمآآ

كه البته داراي مشكلات خاص مربوط به خود بود و در اين دوره امر آزمايش نتيجه نسبتاً متوسط را در سطوح آموزش اوليه را به ارمغان آورد .

در سطح راهنمايي نتيجه نسبتاً خوبي را به ارمغان آورد دراين سطح به خاطر بالاتر بودن سن دانش‎آموزان و درك بالاتر آنها نتيجه نسبتاً بهتري را ارائه كرد .

گرانيك دريافته هاي خود ثبت كرد كه اين آموزش در وحله اول خود به علت ناشناخته بودن ممكن است با روندنزولي روبرو شود ولي روزي به صورت انفجاري درخواهد آمد .

در سطح دبيرستان اين مسئله به صورت موفق تري انجام شد . دراين آموزش پس از دسته بندي دانش آموزان در سطوح مختلف ، در شبكه آموزشي مربوط به آن توسط معلمين مربوطه ارائه مي‎گرديد در طي اين آموزش يك رمز ورودي و اسم كاربردي دانش آموز داده مي شد تا از طريق كامپيوتر خود و شبكه اينترنت به شبكه مورد نظر وصل شده و از درس هاي خود استفاده مي كرد، كه در سطح خود از موفقيت نسبي برخوردار بود و در نوع خود بسيار مهم بود .

  • سطح آموزش عالي دانشگاه :

مهمترين اثر اين مسئله در سطح آموزش عالي بود كه در ابتداي كار ، پس از انجام مشاهدات خاص و تصميمات اتخاذ شده گروه ديدند كه دراين سطح بايد با انجام مشاهدات ويژه سيستم ديگري را برگزينند تا ممكن است مجبور باشند عوض داخل ايالات متحده آمريكا به خارج از آن نيز سرويس دهند ، ازاين رو تصميم برآن شده تا سيستم شبكه توسعه يابد و حتي ماهواره هاي خاصي در اين راستا تدارك ببينند تا سيستم و سرويس بهتري به سراسر دانشجويان و متقاضيان ارائه دهند .

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

word

 

 

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

 

فایل های این سایت دارای رمز هستند برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 

 دانلود متن کامل پایان نامه کاردانی کامپیوتر – آمــوزش الكتـــرونیك

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید