پایان نامه پیش بینی سلامت روان فرزندان بر اساس رضایت زناشویی مادران


۲-۲-۱عناصر تاب آوری

لیک[۱](۲۰۰۳)عواملی که به تاب آوری مربوط می شوند را در ۴ گروه طبقه بندی کرده است که عبارتند از:‌

ویژگی های فردی[۲]

کودکان تاب آور بدلیل داشتن خصایص مثبت ،عکس العمل های مؤثری از اطرافیانشان دریافت می کنند که باعث می شود جهان را علیرغم سختی هایی که با آن مواجه می شوند بعنوان یک مکان مثبت بینند .

ازخصیصه های مثبت آن ها،احترام به دیگران،‌با آمادگی در کلاس حاضر شدن ،‌مشارکت در فعالیت های کلاسی و فوق برنامه ،انگیزه ذاتی و انضباط فردی بالا،‌ داشتن هدف های واقع گرایانه ،خوش‌بینی به آینده، امیدواری علارغم موقعیت های ناگوار در زندگی ،و اعتماد در رسیدن به هدف هایشان می‌باشد.

 

استفاده مفید از زمان

مک میلان و رید[۳] (۱۹۹۳) سرگرمی ها، فعالیت ها وعضویت در کلوپ ها ، یا دیگر گروها ‌را در دانش آموزان تاب آور مطالعه کرده اند. آن ها دریافتند که بچه های تاب آور از وقتشان بطور مثبت استفاده می کنند و بطور چشم گیری در فعالیت های مدرسه یا غیره درگیر می شوند. عادت ها،‌ علایق خلاقانه،‌  ورزش ، اعتماد به نفس و باور به توانایی هایشان ، موفق شدن را در آنان تقویت می کند.

[۱] – Leek

[۲]– Individual attributes

[۳]– MacMillan & Reed

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید