پایان نامه وضعیت تخصص پژوهشی معلمان از طریق تعیین نیازهای آموزش پژوهش به معلمان

ارسال شده در سایت پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : بررسی ظرفیت پژوهشی از دیدگاه معلمان و نیازسنجی آموزش پژوهش معلمان ابتدایی شهر مشهد

۴-۲) یافته­های استنباطی

۴-۲-۱) ظرفیت پژوهشی معلمان

به منظور پاسخگویی به سؤال اول پژوهش که بررسی ظرفیت پژوهشی معلمان بر حسب سه مؤلفه­ی  انگیزه­ی پژوهشی و فرصت­ها و امکانات پژوهشی و دانش و تخصص پژوهشی از آزمون t تک نمونه­ای استفاده شد.

به منظور بررسی مؤلفه­ی انگیزه­ی پژوهشی در پرسشنامه­ی ظرفیت پژوهشی از آزمون t تک نمونه­ای استفاده شد. یافته­های حاصل از بررسی مؤلفه­های پرسشنامه، نشان داد که معلمان از نظر مؤلفه­ی بی­انگیزگی به طور معنادار در سطح پایین­تری از میانگین مورد نظر قرار دارند. در رابطه با مؤلفه­ی دوم پرسشنامه­ی انگیزه پژوهشی، یافته­ها نشان داد که معلمان از نظر انگیزه­ی درونی به طور معنادار بالاتر از میانگین مورد نظر جامعه قرار دارند. همچنین در رابطه با مؤلفه­ی انگیزه­ی بیرونی بین میانگین بدست آمده و میانگین مورد نظر تفاوت معناداری وجود نداشت، بنابراین معلمان از نظر انگیزه­ی بیرونی تفاوت معناداری با میانگین مورد نظر ندارند. در مجموع نتایج نشان داد که معلمان از نظر انگیزه­ی پژوهشی به طور معنادار بالاتر از میانگین مورد نظر قرار دارند.

جدول۴-۳ : نتایج آزمون t تک­نمونه­ای برای بررسی انگیزه­ی پژوهش

 

به منظور بررسی مؤلفه­ی سوم پرسشنامه­ی ظرفیت پژوهشی یعنی فرصت­ها و امکانات پژوهشی در محیط آموزشی نیز از آزمون t تک­نمونه­ای استفاده شد. یافته­های حاصل از بررسی مؤلفه­های پرسشنامه، نشان داد که مؤلفه­های توجه به علایق معلم در یافتن ایده­های پژوهشی و کاربردی کردن علم به طر معنادار در سطح بالاتری از میانگین مورد نظر قرار دارند. در رابطه با مؤلفه­ی جستجوی علم و دانش  به عنوان یک تجربه اجتماعی، یافته ها نشان داد که بین میانگین بدست آمده و میانگین مورد نظر تفاوت معناداری وجود ندارد، همچنین یافته­های حاصل از بررسی مؤلفه­ی تمرکز بر سبک­های متنوع پژوهشی، الگوها و رفتارهای مناسب تحقیقاتی و تقویت مثبت و حمایت از معلم نشان داد که این مؤلفه­ها به طور معنادار در سطح پایین­تری از میانگین مورد نظر قرار دارند. در مجموع نتایج نشان داد که معلمان از نظر فرصت­ها و امکانات پژوهشی در محیط آموزشی تفاوت معناداری با میانگین مورد نظر ندارند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  1. ظرفيت پژوهشی معلمان بر حسب سه مؤلفه­ی انگیزه­ی پژوهشی، فرصتهای پژوهشی و تخصص پژوهشی، از دیدگاه معلمان چگونه است؟
  2. شایستگی­های پژوهشی بر اساس مبانی نظری، نظرکارشناسان پژوهشی و معلمان خبره به چه صورت است؟
  3. وضعیت تخصص پژوهشی معلمان از طریق تعیین نیازهای آموزش پژوهش به معلمان چگونه است؟
  4. اولویت­بندی نیازهای آموزش پژوهش به معلمان به چه صورت است؟
  5. هدف­گذاری برنامه­های پژوهشی معلمان  چگونه باید باشد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی ظرفیت پژوهشی از دیدگاه معلمان و نیازسنجی آموزش پژوهش معلمان ابتدایی شهر مشهد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه بررسی محتوای موضوعی داستان‌های کوتاه زنان ایرانی دهه‌ هفتاد
پایان نامه بهینه سازی فرآیند تولید پروتئینهای نوترکیب درسیستم بیان موقت TGE (Transient Gene Expressi...
پایان نامه رشته هنر گرایش نقاشی: بررسی نقش و فرم در سفالینه های شوش
پایان نامه مفهوم حقوقی تعهد به دادن اطلاعات و انواع آن
دانلود پایان نامه ارشد : بررسی بایسته های اجرای اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی