پایان نامه نمونه سازی سریع وبررسی یک قطعه کاربردی


چکیده

هدف اصلی این پایان نامه بررسی و مطالعه بر روی آخرین پیشرفت های بشر در زمینه ساخت سریع می باشد .آنچه امروز در محصولات جهان پيشرفته صنعتي بيش از پيش خودنمايي مي كند تنوع،سرعت تغيير شكل و نحوه عملكرد آن ها است. بي شك ارزش و اهميت طرح هاي تحقيقاتي هنگامي بروز مي كند كه بتواند نتيجه نوآوري و خلاقيت را با حداقل هزينه و در كوتاهترين زمان ممكن نشان دهد تا در صورت نياز بتوان آن را اصلاح نمود و محصولي بدست آورد كه ضمن برآورده كردن نيازهاي بازار بتواند با ساير رقبا نيز رقابت كند.در فصل اول این تحقیق به آشنایی با فناوری نمونه سازی سریع واساس کار پرداخته شده است.در فصل دوم انواع روش های مدل سازی خطی، سطحی وحجمی پرداخته شده است. فصل سوم آشنایی با فرایند فتوپلیمرازاسیون می باشد.در فصل چهارم روش های اصلی و اساسی نمونه سازی سریع بیان شده است.درفصل پنجم طبقه بندی نمونه سازی سریع انجام گرفته است.در فصل ششم به توضیح مراحل فرایند پرداخته شده است.

در فصل هفتم فرایند طراحی مورد بررسی قرار گرفته است.در فصل هشتم به بررسی کاربرد لیزر دراین فرایند پرداخته شده است . در فصل نهم نیز به بررسی یک قطعه کاربردی و نتیجه گیری این تحقیق اختصاص   یافته است.

پیش گفتار

اولین نشانه های نمونه سازی سریع را می توان حداقل در دو زمینه تخصصی ساخت نقشه های برجسته از عوارض جغرافیایي[1]و مجسمه سازی با استفاده از عکس های تهیه شده[2]  مشاهده نمود . نمونه سازي سريع فرايندي است كه در آن يك مدل فيزيكي به صورت مستقيم از يك مدل كامپيوتری تهيه مي شود كه اولين نمونه يك محصول در ابعاد حقيقي مي باشد و اغلب از جنس پلاستيك يا فلز مي باشد.

طراحي و ساخت نمونه با استفاده از روش هاي سنتی ، ممكن است به دليل زمان بر بودن اين فرايندها ماه ها به طول انجامد. اما با كمك نمونه سازي سريع اين زمان به حتي كمتر از يك روز نيز قابل كاهش است. آن چه امروز در محصولات جهان پيشرفته صنعتي بيش از پيش خودنمايي مي كند تنوع ، سرعت تغيير شكل و نحوه عملكرد آن ها است . بي شك ارزش و اهميت طرح هاي تحقيقاتي هنگامي بروز مي كند كه بتواند نتيجه نوآوري و خلاقيت را با حداقل هزينه و در كوتاهترين زمان ممكن نشان دهد تا در صورت نياز بتوان آنرا اصلاح نمود و محصولي بدست آورد كه ضمن برآورده كردن نيازهاي بازار ، بتواند با محصولات مشابه نيز رقابت كند .

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید