پایان نامه میزان تاثیر آزمون های عملکردی سازنده گرایی بر پیشرفت تحصیلی


عنوان کامل پایان نامه :تاثیر آزمون های عملکردی سازنده گرایی بر پیشرفت ریاضی دانش آموزان ابتدایی

ارزشیابی توصیفی

حسنی و کاظمی (۱۳۸۲) که متولیان طرح ارزشیابی توصیفی به شمار می­آیند آن را چنین تعریف کرده­اند:  به کارگیری مقیاس مقوله­ای رتبه­ای (کاملاً تحقق یافته، نسبتاً تحقق یافته، تلاش بیشتری باید بنماید) به جای مقیاس فاصله­ای (۲۰-۰) و به کارگیری کارنامه­ای توصیفی و ابزارهایی برای سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان متناسب با مقیاس مورد نظر.

محقق معین (۱۳۸۲) این تعریف از ارزشیابی توصیفی را با مبانی اولیه تفکر برنامه درسی ناسازگار میداند و چنین ذکر می کند: در این تعریف، ارزشیابی توصیفی نشان از دیدگاهی غیر سیستماتیک دارد. در این تعریف، ارزشیابی به عنوان یک خرده نظام از نظام برنامه درسی در نظر گرفته نشده است. درا ین تعریف طرح ارزشیابی توصیفی صرفاً در رابطه با خودش تعریف شده است و رابطه آن با سایر خرده نظام­ها و عناصر برنامه درسی از جمله اهداف، محتوی، روش­های یاددهی- یادگیری و سازمان و اجرا در نظر گرفته نشده است.

ويژگي هاي ارزشيابي توصيفي

حسني و احمدي ( ۱۳۸۵) ويژگي هاي اساسي طرح ارزشيابي توصيفي را به شرح زير برشمرده اند.  اين ويژگي ها نقش اصولي دارند و در واقع همان بايدهاي مهمي هستند كه مبناي به كار گيري روش ها و ابزارها مي باشند.  ويژگي هاي اين نوع ارزشيابي بدين شرح است:

پويايي:  ويژگي پويايي در ارزشيابي توصيفي به معناي رشد دهنده است.  متأسفانه ارزشيابی مستمر كه در بر گيرنده ي اين مفهوم اساسي است در جامعه ي آموزشي كشور ما به مفهوم مکرر و تکرار شونده معني شده است. در حقيقت ارزشيابي در قالب پويا، مشاركت در رشد و توسعه ي يادگيري را  به همراه دارند (سيف ۱۳۸۱ ، به نقل از حسني و احمدي، ۱۳۸۵).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱ . آیا آزمون های عملکردی برپیشرفت تحصیلی درس ریاضی دانش آموزان پایه سوم ابتدایی تاثیر می گذارد؟

۲٫آیا آزمون های عملکردی برپیشرفت تحصیلی درس ریاضی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی تاثیر می گذارد؟

  1. آیا تاثیرآزمون های عملکردی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی در دانش آموزان پایه سوم و ششم ابتدایی متفاوت است؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : تاثیر آزمون های عملکردی سازنده گرایی بر پیشرفت ریاضی دانش آموزان ابتدایی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید