پایان نامه مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی رشته نرم افزار

تعداد صفحات پایان نامه: 108 صفحه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

چكيده

موضوع اين پايان نامه در مورد مكانيزه كردن سيستم تاكسي تلفني است بطوريكه مي توان از طريق بانك اطلاعاتي مشخصات مربوط به متقاضيان (اشتراك دار و بدون اشتراك ) و همچنين راننده ها را مشاهده كرد .

اين سيستم داراي امكاناتي از قبيل جستجو متقاضيان بر اساس فيلد دلخواه ، دادن اشتراك به آنها ، گزارش گرفتن از ليست متقاضيان يا رانندگان مي باشد .

همچنين محاسبه حقوق رانندگان به اين صورت است كه %18 از كل مبلغ دريافتي از مشتري توسط راننده بعنوان حقوق خالص راننده محسوب مي گردد.

مقدمه:

تكنولوژي كامپيوتر با سرعت زيادي در حال پيشرفت است و كاربرد آن بسيار گسترده مي باشد بطوري كه امروزه از ضروريات زندگي بشر محسوب مي شود و براي همگان روشن است كه دنياي بدون كامپيوتر ، دنياي تهي و فاقد ارزش است و زندگي بدون كامپيوترها زندگي بدون محتوا خواهد بود .

امروزه كامپيوتر در مدارس يكي از مواد درسي است . فيش هاي حقوقي و صورتحسابها توسط كامپيوتر تهيه مي شود . بليط هاي هواپيما و كنسرت توسط كامپيوتر رزرو مي شود . همچنين كامپيوترها در انجام اعمال بانكي و خريدهاي روزمره ، نوشتن كتابها و بسياري كارهاي ديگر به ما كمك مي كند و براي انجام اين كارها از برنامه هايي استفاده مي شود كه برنامه ها معمولا تحت يك زبان برنامه سازي خاص نظير دلفي نوشته مي شود . با توجه به روند رو به رشد سبكهاي برنامه نويسي انتظار مي رود برنامه هاي آينده فقط از قطعات نرم افزاري ساخته شود يعني هيچ كدي براي برنامه نوشته نشود . انچه كه در برنامه است قطعات نرم افزاري از پيش نوشته شده اي است كه با اطمينان زيادي اجرا مي شود و شايد زبان دلفي اولين گام را در اين زمينه برداشته باشد .

سرعت برنامه نويسي در دلفي و قدرت فوق العاده بانك هاي اطلاعاتي آن جذابيت خاصي در بين برنامه نويسان ان داشته است .در اين پايان نامه سعي شده تا مراحل طراحي برنامه بطور گام به گام توضيح داده شود .

لازم است در اينجا از پدر و مادر عزيزم و استاد محترم جهت ياري كردن در اتمام اين پروژه تشكر و سپاسگذاري را بنمايم .

فصل اول

شرح كار و تحقيق

هدف :

مكانيزه كردن سيستم تاكسي تلفني .

 پيشينه تحقيق :

لازم به ذكر است كه منابع مورد استفاده براي تكميل پروژه ، استفاده از اينترنت و همچنين كتاب آموزش دلفي 7 عين الله جعفرنژاد قمي در ايجاد اين پروژه بوده است .

 شرح تحقيق :

زبان برنامه نويسي دلفي درمحيط ويندوز تحولي را در برنامه نويسي شي گرا ايجاد كرده است . وجود اشياء آماده ع عناصر و خواص آن برنامه نويسي را ساده كرده است .

اين پروژه تشكيل شده از10 فرم كه هر فرمي كار مخصوص خود را انجام مي دهد كه به ترتيب زير است :

فرم 1 : كه شامل منوهايي است كه مي توان با استفاده از آنها فرم ( صفحه ) مورد نظر خود را انتخاب كرد .

فرم 2 : كه شامل بانكي براي نگهداري مشخصات تمامي متقاضيان مي باشد و همچنين انجام اعمال افزودن متقاضي جديد ، حذف و گزارش در آن ميسر مي باشد .

فرم 3 : كه شامل بانكي براي نگهداري مشخصات متقاضيان اشتراك دار است و همچنين مانند فرم قبلي انجام اعمال افزودن متقاضي جديد ، جستجو ، حذف و گزارش در آن ميسر مي باشد .

فرم 4 : كه شامل بانكي براي نگهداري مشخصات رانندگان مي باشد و همچنين افزودن راننده جديد ، جستجو ، حذف و گزارش در آن ميسر مي باشد .

فرم 5 : اين فرم اطلاعاتي در مورد نحوه كاركرد برنامه به شما مي دهد .

فرم 6 : در اين فرم معلوم خواهد شد كه آيا راننده در تاريخ روز در تاكسي تلفني حضور داشته است يا خير ؟ و بر اساس آن هم گزارش گرفته مي شود .

فرم 8 : در اين فرم جستجو در بانك متقاضيان بر اساس 1 فيلد دلخواه امكان پذير است همچنين مي توان از نتيجه جستجو گزارش تهيه كرد .

فرم 9 : اين فرم در فرم 10 براي تكميل بعضي از درخواستها مورد استفاده قرار مي گيرد .

فرم 10 : در اين فرم مبلغ دريافتي هر راننده اي در بانك مخصوصي ذخيره مي شود .

فرم 11 : در اين ابتدا نام راننده مورد نظر را براي جستجو تايپ كرده تا در صورت وجود تمامي مبلغ دريافتي او نمايش داده شودسپس مي توان حقوق خالص او را محاسبه كرد .

فرم 12 : در اين فرم نام استاد پروژه ، نام استاد راهنما و دانشجو به همراه نام دانشگاه ا و ذكر شده است .

فصل دوم

 پيوستها ( جداول ، نمودارها ، فرمها و يونيتها )

 

فصل سوم

 نتيجه گيري و پيشنهادات

نتيجه گيري :

اگر توانسته باشيم با مكانيزه كردن سيستم تاكسي تلفني و با در نظر گرفتن نيازهاي مراجعه كنندگان و تجزيه و تحليل نيازها و خواسته هاي آنان يك طرح نرم افزاري براي توسعه سيستم تاكسي تلفني و همچنين صرفه جويي در وقت و هزينه را داشته باشيم مي توانيم افراد مختلفي را در اين زمينه جذب كنيم .

اميد است كه اين نرم افزار توانسته باشد در اين زمينه موثر واقع شود .

 پيشنهادات :

پيشنهاد مي شود بريايه توسعه نرم افزار تاكسي تلفني ، تاكسي تلفني ها به صورت يك شبكه با هم در ارتباط باشند تا پس از نمايش شماره تلفن متقاضي شخص بتواند از نزديك ترين تاكسي تلفني سرويس دهي شود و در صورتي كه تاكسي تلفني مورد نظر سرويس نداشته باشد نزديك ترين ايستگاه بعدي روي شبكه بتواند به شخص سرويس دهد .

 متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

 

 

با فرمت ورد word

 

 

 

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود متن کامل پایان نامه مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید