پایان نامه مهندسی شیمی (متن کامل) : بررسی مختصات ومشخصات EPDM


پایان نامه مقطع کارشناسی مهندسی شیمی

 بررسی مختضات ومشخصاتEPDM

 

دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

دانشكده فنی و مهندسی

 

مهندسی شیمی (طراحی فرآیندهای صنایع نفت)

 

پایان‌نامه كارشناسی

 

 

توسط :

یاسر هادی – حامد نیك پی

 

استاد راهنما :

دكتر محمد رضا منافی

كائوچوی اتیلن ـ پروپیلن نخستین بار به سال 1962 در ایالات متحده و در مقادیر كم و محدود تجاری عرضه گشت . حدود سالهای 1954 و 1960 مقادیر كم آن درآزمایشگاههای ایتالیا و اپالات متحده ساخته شده بود. اگر چه تولید تجاری آن در سال 1963 آغاز شد، اما كائوچوی اتیلن ـ پروپیلن اكنون دارای بالاترین ضریب و میزان رشد می باشد. كائوچوی اتیلن ـ پروپیلن راعموماً EPDM می نامند. این نامگذاری كه از طرف انجمن آمریكایی آزمون مواد (ASTM)، انستیوی بین المللی تولید كنندگان كائوچوی مصنوعی و سازمان استانداردهای بین المللی به عنوان یك قرارداد پذیرفته شده است، به محصولی پرمصرف تر و قابل ولكانش با گوگرد كه در مولكولهای آن درصد كمی از یك منومر دی ان علاوه بر اتیلن و پروپیلن وجود داشته باشد، اطلاق می گردد. مفهوم این حروف كه در كنار هم قرار گرفته اند، EPDM، بدین ترتیب است، E برای اتیلن، P برای پروپلین، D برای دی ان و M برای متیلن، واحد تكراری () كه در حقیقت ستون اصلی تشكیل دهنده زنجیره پلیمری می باشد.

كوپلیمر كم مصرف تر اتیلن و پروپیلن خوانده می شود. گاهی اوقات این كوپلیمر به نام EPR [1] خوانده می شود حتی این نامگذاری برای مشخص كردن تمامی گروههای الاستومرهای اتیلن ـ‌ پروپیلن كه شامل تمامی ترپلیمرها و كوپلیمرها است، نیز بكار برده می شود.

در دمای محیط، پلی اتیلن یك پلاستومركریستالی است اما در اثر حرارت از یك فاز الاستومری عبور می كند. با در نظر گرفتن (دخالت دادن) ویژگی كریستالیزاسیون پلی اتیلن در یك زنجیر پلیمری كه ماهیتاً مانع كریستاله شدن است، دو ویژگی درجه حرارت ذوب و قابلیت الاستومری پلیمر در دمای كمتر از درجه حرارت محیط به شدت كاهش می یابد.

چنین مواد آمورف ( بی شكل) و قابل پختی (Corable) می توانند به عنوان الاستومر شناخته شده كه از طریق كوپلیمریزه كردن اتیلن و پروپیلن با كاتالیزور و نوع زیگلر ـ ناتا بدست می آیند. ماده ای حاصل از این پلیمریزاسیون EPDM نامیده می شود كه آمورف و لاستیكی (Robbery) هستند. اما از آنجائیكه شامل پیوندهای غیر اشباع نیستند فقط می توانند با پراكسید ها اتصال عرضی ایجاد كنند. اگر در خلال كوپلیمریزاسیون اتیلن و پروپیلن یك مونومرموی ، یك دی ان اضافه شود، الاستومر حاصل دارای پیوند غیر اشباع خواهد بود كه می تواند با گوگرد ولكانیزه یا پخت شود. این گروه از الاستومرها EPDM نامیده می‌شوند

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم : پایان نامه بررسی مختضات ومشخصات EPDM

102 صفحه

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.