پایان نامه محتوای برنامه فلسفه برای کودکان


عنوان کامل پایان نامه : رهاوردهای هرمنوتیک فلسفی گادامر برای برنامه فلسفه برای کودکان

۲. ۱٫ ۳٫ ۲٫ کتاب‌هاي درسي داستان

نظام‌هاي تعليم و تربيت براي تحقق اهداف و برنامه‌هاي خود به کتاب‌هاي درسي متناسب با آن هدف و برنامه‌ نياز دارند. برای تحقق اهداف و برنامه‌های  فلسفه برای کودکان نیز، کتاب‌هاي داستاني ويژه‌اي تأليف و در سرتاسر جهان به فرهنگ‌ها و زبان‌هاي مختلف ترجمه شده است (ناجي ۱۳۸۳). از سوی دیگر، داستان‌ها کودکان را به سؤال‌کردن و بحث‌نمودن، ایجاد ارتباط و بررسی آرا گوناگون دعوت می‌کند (کم، ۱۳۹۱: ۷).

ليپمن معتقد است بهترين ابزار براي وارد‌کردن کودکان در بحث، کتاب‌هاي درسي داستان است؛ به همين منظور، به نگارش داستان‌هايي براي کودکان پرداخت. اولين کتابي که او به نگارش درآورد، کشف هري استوتليمر[۱] بود که براي کودکان پايه پنجم و ششم با تأکيد بر اصول اولیه منطق به‌عنوان مقدمه‌اي براي کشف فلسفي طراحي شده است. از ديگر داستان‌هاي او مي‌توان به ليزا[۲]، سوکي[۳] و مارک اشاره نمود (دمانوئل، ۲۰۰۱ به نقل از سهرابي، ۱۳۹۰).

علاوه بر داستان‌ها، ليپمن نگارش کتاب‌هاي راهنما براي معلمان را آغاز کرد و بر اين باور بود معلماني که قرار است فلسفه تدريس کنند، به الگوهايي از فعاليت فلسفي شفاف، اجرا‌شدنی و دقيق نياز دارند. اين کتاب‌ها مشتمل بر طرح بحث‌ها و تمرين‌هاي بسياري به‌منظور گسترش مهارت‌هاي تفکر مرتبط با داستان است (فيشر، ۱۳۸۵).

 

[۱]. Harry Stattlmiers Discovery

[۲]. Lisa

[۳]. Suki

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اين پژوهش به دنبال بررسي و پاسخگويي به پرسش‌هاي زير است:

ره‌آورد هرمنوتيک فلسفي گادامر براي محتوای «برنامه فلسفه براي کودکان» چه مي‌تواند باشد؟

ره‌آورد هرمنوتيک فلسفي گادامر براي روش «برنامه فلسفه براي کودکان» چه مي‌تواند باشد؟

ره‌آورد هرمنوتيک فلسفي گادامر براي ارزیابی «برنامه فلسفه براي کودکان» چه مي‌تواند باشد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : رهاوردهای هرمنوتیک فلسفی گادامر برای برنامه فلسفه برای کودکان

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید