پایان نامه مبانی طراحی ، تعمیر ونگهداشت نوار نقاله های لاستیکی


چکیده

هدف از این پروژه بررسی و شناخت ساختمان انواع مختلف سیستمهای انتقال دهنده ی مواد بوده که ضمن بررسی عملکرد آنها اقرام به انجام محاسبات لازم جهت طراحی سیستمهای انتقال دهنده ی مواد پرداخته و نقشه های اجرایی مرتبط و نحوه ی چیدمان را به انجام میرساند

پیشگفتار

شرکت صنایع لاستیکی سهند به عنوان نخستین تولید کننده نوارنقاله­های لاستیکی در ایران، سالهاست دانش فنی مصرف و به کارگیری نوارنقاله را با چاپ نشریات و برگزاری دوره­های آموزشی در اختیار دانش­پژوهان و مهندسین قرار داده است.

اکنون با توجه به دوره­های آموزشی برگزار شده و با بهره گیری از منابع و مراجع متعددی که در اختیار دارد و با اتکاء به تجربه متخصصین و کارشناسان خود، نوشته­ای که در اختیار دارید را فراهم نموده است.

هدف این شرکت از چاپ و انتشار مجموعه حاضر ارائه همه جزئیات دانش فنی نوار نقاله نیست، بلکه راهنمایی اولیه برای مصرف کنندگان، طراحان و دست­اندرکاران نوارنقاله است.

مسئولین شرکت صنایع لاستیکی سهند به خوبی آگاهند که ارائه مطالب کتاب با شرح و بسط کامل از حیطه یک کارخانه تولید کننده نوارنقاله خارج است و به عهده مراکز علمی و دانشگاهی است. با وجود این، مجموعه حاضر می­تواند توجه مراکز علمی و دانشگاهی کشورمان را به خود جلب نماید تا در صدد برگزاری دوره­های تخصصی در این زمینه برای دانشجویان و علاقه­مندان برآیند.

در کشور ما در سال 1368 برای نخستین بار خط تولید انبوه نوارنقاله مطابق با استانداردهای بین­المللی در کارخانه شرکت صنایع لاستیکی سهند آغاز به کار کرد. نوپا بودن صنعت نوارنقاله در ایران از یک طرف و ضرورت رشد و توسعه این صنعت از طرف دیگر، همواره مسئولین شرکت صنایع لاستیکی سهند را بر آن داشته است تا هرچه درتوان دارند به کار گیرند و تقدیم دست­اندرکاران این صنعت و مردم شریف کشورمان کنند و امیدوارند دیگران ادامه دهنده این گامهای نخستین باشند.

نوار نقاله و اجزاء آن

نوار نقاله لاستیکی به رغم ظاهر ساده آن محصولی مهندسی و پیچیده است . شناخت دقیق نوار نقاله و اجزاء آن نیاز به دانستن اصول پایه مهندسی دارد.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید