پایان نامه شناسایی شیوه پذیرش دوره دکتری از نظر اساتید

ارسال شده در سایت پایان نامه

تعریف مفاهیم تحقیق:

الف: تعریف نظری

دوره دکتری: بالاترين دوره تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك تحصيلي می انجامد و رسالت آن تربيت افرادي است كه با نوآوري در زمينه­هاي مختلف علوم فناوري در رفع نيازهاي كشور و گسترش مرزهاي دانش مؤثر باشند(سازمان سنجش و آموزش کشور، ۱۳۹۰).

شیوه های پذیرش:

پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی را می­توان به دو گروه تقسیم کرد: روش غیر­آزمونی به پذیرش افرادی اطلاق می­شود که از طریق تبدیل بورس خارج به داخل، انتقال خارج به داخل، آیین­نامه رتبه اول، دنشجویان ایثارگر ممتازکشور، ادامه تحصیل دانشوران به دوره های دکتری راه می­یابند. روش آزمونی به پذیرش افرادی اطلاق می­شود که از طریق آزمون دکتری تخصصی موفق به ادامه تحصیل می­شوند(صفریان، ۱۳۷۷).

آزمون غیرمتمرکز: در این روش پذیرش دانشجو در هر یک از رشته های تحصیلی دارای مجوز شورای گسترش آموزش عالی در مقطع دکتری داخل توسط دانشگاه و براساس مقررات مربوز و با نظارت وزارت صورت می­گیرد(همان منبع).

آزمون نیمه متمرکز: در این روش فرض بر این است اختیرات دانشگاه ها در پذیرش دانشجو در هر یک از رشته های تحصیلی محدودتر شده و وزارت علوم یا سازمان سنجش مجری بخش مهمی از آزمون گردد.

آزمون نیمه متمرکز: در واقع این روش تلفیقی از دو روش متمرکز و غیرمتمرکز و تفاوت اساسی آن در نحوه برگزاری آزمون کتبی می­باشد(صفریان، ۱۳۷۷).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه رابطه بین ابعاد شخصیتی مدیران و عملکرد شغلی کارکنان براساس پنج الگوی بزرگ شخصیتی
پایان نامه مطالعه نظری 5-آمینولوولینیک اسید با نانولوله­های کربنی به عنوان حامل­های انتقال دارو
پایان نامه نقش سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)
پایان نامه کارشناسی ارشد :وجدان کاری کارکنان با میزان وفاداری مشتریان
پایان نامه آثار و پیامدهای تروریسم بر حقوق مخاصمات مسلحانه بین المللی