پایان نامه شناسایی اصول زیبایی شناختی در طراحی فضای آموزشی پیش از دبستان


تعاریف عملیاتی

زیبایی شناختی: در این پژوهش منظور از زیبایی شناختی عناصری مانند رنگ، نور و فرم است که باعث زیباترشدن محیط و لذت بردن و علاقه مندتر شدن کودک به فضای آموزشی می‏شود.

فضای آموزشی: منظور از فضای آموزشی در این پژوهش همان مراکز پیش از دبستان ویا مهدکودک‏ها هستندکه برای مراقبت، نگه داری و آموزش کودکان به وجود آمده‏اند.

پیش از دبستان: منظور از پیش از دبستان در این پژوهش تمامی کودکان تا پیش از ورود به دبستان که در مهدکودک‏ها نگه داری می‏شوند.

معیار‌های کیفیت فضا: منظور از معیار‌های کیفیت فضا عواملی است که باعث بالا بردن کیفیت و کارایی فضای آموزشی می‏شود که در این پروژه رنگ و نور و فرم بررسی می‏گردد.

آموزش و پرورش پیش از دبستان: منظور از آموزش و پرورش پیش از دبستان در این پژوهش، آموزش و امکاناتی است که کودک از بدو ورود به مهدکودک دریافت می‏کند.

محیط: منظور از محیط در این پژوهش تمام عوامل و امکانات مهد کودک است که کودک با آن‏ها در ارتباط است.

عناصر زیبایی شناختی

الف) رنگ: منظور از رنگ در این پژوهش طیف رنگ‌های اصلی است که در فضای آموزشی کودک وجود دارند.

ب) نور: منظور از نور در این پژوهش نور طبیعی( نوری که به وسیله خورشید تولید می‏شود) و نور مصنوعی(نوری که به وسیله انواع لامپ تولید می‏شود) است که در فضای آموزشی کودک استفاده می‏شود.

ج) فرم: منظور از فرم در این پژوهش شکل و حالت کلاس ها، راهروها، وسایل و امکانات فضای آموزشی کودک است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید