پایان نامه کارشناسی کامپیوتر : سیستم فروش شركت تحت وب

 مطالب این پست : پایان نامه سیستم فروش شركت تحت وب

   با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

پایان نامه :

برای دریافت لیسانس كامپیوتر

 

 

موضوع :

سیستم فروش شركت تحت وب

 

 

نرم افزارهای استفاده شده :

Access ، HTML ، ASP و SQL

 

استاد راهنما :

استاد ارجمند جناب آقای دكتر منصوری

 

نگارش :

فرید یاوری دیزجیكان

مقدمه ای بر بانك اطلاعاتی اكسس


تاریخچه مختصر پایگاه داده ها

سیستمهای پایگاه داده ها برای ذخیره كردن اطلاعات به كار می رود.

هم سیستمهای بزرگ زررواسیون شركتهای هواپیمایی و هم دفترچه تلفنی كه درجیب شما قراردارد پایگاه دادها محسوب می شوند زیرا از آنها برای ذخیره كردن داده ها و بازیابی اطلاعات استفاده میشود. تا چندین سال پیش سیستمهای بزرگ پایگاه داده ها تنها بر روی كامپیوترهای بزرگ (main frame) كار می كردند. به همین دلیل طراحی پیاده سازی ونگهداری آنها بسیار پر هزینه بود. با به بازارآمدن كامپیوتر ها شخصی (personal computer) قدرتمند و ارزان قیمت فعلی اینك برنامه نویسان می توانند نرم افزارهای لازم برای جمع آوری و ارائه اطلاعات را با هزینه های اندك و در زمان كوتاه تولید كنند.

 

شناخت پایگاه داده های اكسس (Access)

به طور كلی پایگاه داده مجموعه ای از انواع اطلاعات می باشد. برنامه اكسس پایگاه داده های نسبتا ساده و آسانی را ایجاد میكند. «جدول (table) به محفظه الكترونیكی گفته می شود كه برنامه اكسس برای نگهداری داده های شما آن را ارائه می دهد. شكل 1-1

 

 

 

هر جدول (Table ) از سطرها و ستون ها تشكیل می شود. برنامه اكسس مدخل پایگاه داده ها (مثلا هر یك از كارمندان یا فقره موجودی) را در سطر مختص به خود ذخیره می كند. هر سطر یك سابقه record به حساب می آید و هر سابقه شامل اطلاعات خاصی مربوط به یك شخصی مكان و غیره می باشد.

هر سابقه به بخش های مجزایی از اطلاعات تقسیم می شود و هر یك از بخش ها میدان fied نام دارد.

در جدول هر میدان ستون جداگانه ای دارد و دارای بخش های مختلفی از اطلاعات می باشد كه با هم جمع می شوند و تشكیل سابقه خاصی را می دهند مثلا last name یك میدان است همه نام های خانوادگی موجود در كل جدول در همان ستون به عنوان میدان last name شناخته می شوند.

برنامه اكسس نوع خاصی از پایگاه داده ها به نام پایگاه داده های رابطه ای (relational DataBase) می باشد این پایگاه داده ها اطلاعات را به زیر مجموعه‌های جداگانه تقسیم می كند . هر زیر مجموعه اطلاعات برای هدف خاصی گروه بندی می نماید (نظیر اطلاعات در مورد مشتری تقاضای فروش كالا) . در برنامه اكسس این زیر مجموعه ها در جدول های جداگانه ای نظیر آنچه قبلا توضیح دادیم قرار دادند.

برنامه اكسس به شما امكان میدهد رابطه ای بین جدول ها برقرار نمایند. این رابطه ها مبتنی بر میدانی هستند كه برای هر دو جدول مشترك می باشد. هر یك از این جدول ها دارای میدانی به نام كلید اولیه می باشند.

كلید اولیه هر سابقه ركورد رامنحصرا در جدول شناسایی می كند. بنابراین میدان كلید اولیه primarykey معمولا میدانی است كه عدد منحصر بفردی به هر سابقه اختصاص میدهد این عدد در جدول مضاعف نمی باشد به قول معروف unique یعنی یكتا می باشد.

مثلا ممكن است جدول customer دارای میدان ID باشد كه هر مشتری را با عدد منحصر بفردی شناسایی می كند. همچنین ممكن است جدولی در اختیار داشته باشید كه شامل انواع محصولات شركت شما باشد وهمچنین می توانید جدولی در اختیار داشته باشید كه شامل اجناس شما در انبار باشد كه در اینصورت بین جدول project كه شامل انواع محصولات شركت و جدول انبار كه شامل اجناس شركت می باشد ارتباط برقرار می باشد.

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم (پیوست ها) : پایان نامه سیستم فروش شركت تحت وب

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید