پایان نامه روش ماتریکس و رفتارهای جنسی در معتادان

ارسال شده در سایت پایان نامه

 رفتارهای جنسی پر خطر

رفتارهای جنسی به دلیل خطرات بالقوه جسمی( مانند بیماری های مقاربتی)  و خطرات هیجانی – اجتماعی که در بر دارند، یکی دیگر از رفتارهای پر خطر معتادان محسوب می شوند. معتادان ممکن است برای مشکلات هیجانی و اجتماعی فعالیت جنسی آمادگی نداشته باشند و بسیاری از فعالیت هایی جنسی معتادان ممکن است ایمن نباشند. در ایالات متحده آمریکا ۴۷%  از معتادان در سنین پائین نوجوانی رابطه جنسی را تجربه کرده اند (برگ و راس[۱]،۲۰۱۱)

در این میان معتادان که درگیر رابطه جنسی شده اند، تنها ۶۳% در طی آخرین رابطه جنسی شان از کاندوم استفاده کرده اند و ۱۷%  از روش های دیگری جهت کنترل بارداری استفاده نموده اند. رفتارجنسی محافظت نشده  به  دلیل احتمال گسترش بیماری های مقاربتی  و   بارداری ناخواسته، خطرات را تشدید می کند. تقریباً نیمی از ۱۹ میلیون بیمار جدیدی که در طی یکسال گذشته مبتلا به بیماری مقاربتی تشخیص داده شده اند، معتادان بین سنین ۱۸-۲۲  سال بوده اند و ۱۳% تشخیص های جدید، ایدز معتادان سنین ۱۳تا۲۴ سال را تشکیل می دهند. بارداری معتادان هم یک اثر احتمالی رفتارهای پر خطر  و هم به خودی خود یک عامل خطر می باشد .

میزان بارداری نوجوانان در آمریکا در طی چند سال اخیر کاهش یافته است. امروزه میزان بارداری نوجوانان تقریبا ۷۵% برای دختران بین سنین ۱۵-۱۹ سال می باشد که نسبت به سال ۱۹۹۰ ، ۳۶% پائین تر می باشد. با وجود این، این نسبت در همه کشورهای توسعه یافته دیگر(مانند کانادا ، ژاپن و آلمان) در پایین ترین میزان خود قرار دارد(برگ و راس[۲]،۲۰۱۱).

۱ _  Berg&Ross

۱ _  Berg & Ross

 متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه تدوین برنامه استراتژیک شرکت تجاری – گردشگری بهده به منظور ارائه ی الگویی اثربخش
پایان نامه معناشناسی واژگان قرآن در روایات اهل بیت (علیهم السلام)
پایان نامه رژیم تحریم سازمان ملل متحد
دانلود پایان نامه ارشد : نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص
پایان نامه با موضوع شش سيگما، مهندسي ارزش و مهندسي مجدد