پایان نامه رضایت از زندگی نوجوانان عادی در مقایسه با نوجوانان بی سرپرست

ارسال شده در سایت پایان نامه

۳-۲-۲ زیر ریخت های اختلال نارسا توجه /فزون کنشی                                                

 در چهارمین راهنمای تشخیص و آماری انجمن روانپزشکی آمریکا سه زیر ریخت متفاوت برای این اختلال در نظر گرفته شده است که شامل زیر ریخت غلبه با فزون کنشی /تکانشگری و زیرریخت ها ترکیبی است.

۱-۳-۲-۲ عدم توجه :

به نظر می رسد که کودکان نارسا توجه/بیش فعال در ظرفیت توجه شان ، یعنی در به خاطر آوردن اطلاعات در یک دوره ی زمانی کوتاه نقص نداشته باشند . مولفه ی دیگر توجه ، توجه انتخابی است  یعنی توانایی تمرکز بر اطلاعات مناسب به هنگام حواسپرتی و آشفتگی ( ماش و ولف [۱]، ۲۰۰۲ ).

از این رو عدم توجه خصوصا آن نوعی که در(ADHD) دیده می شود یا حواسپرتی و توجه ی حفظ شده ی مختل ظاهر می شود . نقایص توجه در انجام تکلیف یا در موقعیت های تازه و تحریک کننده و به هنگام بالا بودن میزان تقویت تعدیل می گردد . ( ماش و همکاران ، ۲۰۰۲ ).

۲-۳-۲-۲ بیش فعالی                                                                                                        

بیش فعالی در(ADHD)به صورت بیقراری ، نا آرامی  و حرکات بدنی غیر ضروری دیده می شود . با این وجود باید توجه داشت که این علائم ممکن است در یک موقعیت تازه نشان داده نشوند ( ساگ ولدن و سرجنت[۲] ، ۱۹۹۸ ). عقیده بر این است که بیش فعالی مشخصه ی اصلی اختلال باشد به این علت که اولین نشانه ای است که در کودکان (ADHD) سنین مدرسه ظاهر شده و نیز اولین نشانه ای است که با رشد کودک از بین می رود . ( ویلنز ، اسپنسر ، بیدرمن[۳] ، ۲۰۰۲ ). بیش فعالی شدید در مقایسه با بیش فعالی متوسط در موارد شروع اختلال در سنین پایین تر ، میزان هوش پایین ، مشکلات رشدی – عصبی و تاخیر در زبان ، شایع تر است ( تیتر و سمود ، کلیکمن[۴] ۱۹۹۵ )

[۱] Mash & Wolfe

[۲] Sagvolden & Sergeant

[۳] Wilens, Epenser, Biederman

[۴] Teeter & Semud & Clikeman

 متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه صور خیال در غزلیّات خواجوی کرمانی
پایان‌نامه بررسی مدلهای شبکه¬ای به عنوان روشی عددی برای حل معادلات آبهای زیرزمینی
پایان نامه مدیریت روسازی زیرساختهای فرودگاهی
پایان نامه تاثیر مقررات زدایی در کوچک سازی دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی
پایان نامه ارشد روانشناسی تعيين رابطه بين روابط جنسي با رضايتمندي زناشويي