پایان نامه رشته روانشناسی رضایت زناشویی زنان

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رضایت زناشویی زنان خوابگاه های دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی 

۲-۵-۲٫ طرحواره‌ها و اسنادها

طرحواره‌ها نوع دیگری از شناخت را در تعاملات بین فردی، تحت عنوان اسنادها[۱] شکل می‌دهند. اسنادها دریافت‌هایی هستند که درباره علل رویدادها در روابط ساخته می‌شوند. اسنادها شامل عقایدی در مورد پیوندهای ملی هستند؛ بدین صورت که وقتی فرد رویدادی را مشاهده می‌کند؛ عقایدی در مورد علل آن رویداد از قبل در ذهن او وجود دارد. اسنادها اساسا توضیحاتی برای رویدادها یا رفتارهای رابطه‌ای هستند که در حال اتفاق است. آنها، به عنوان جنبه مهمی از تجربه افراد در رابطه‌شان با دیگران در نظر گرفته می‌شوند (اپستین و بوکوم، ۲۰۰۲). در یک رابطه زناشویی، زوجین اسنادهایی را در مورد ویژگی‌های مثبت و منفی یکدیگر به وجود می‌آورند. برای‌مثال تمایل زوجین به مقصر جلوه دادن دیگری به خاطر مشکلات خاص و اسناد فعالیت‌های منفی او به‌داشتن صفات غیر‌قابل تغییر، یکی از رایج‌ترین اشکال اسنادهای منفی است (برای مثال، همسرم به آنچه من می‌گویم گوش نمی‌کند، چون او خود خواه است و وقت کمی برای حرفهای من می‌گذارد). در مقابل، اسنادهای مثبت نیز وجود دارند (برای مثال، همسرم معمولا نظر مرا می‌پرسند، چون برای آنچه من می‌گویم، ارزش قائل است). اسنادهای منفی، به ویژه آنهایی که شامل صفات هستند، به راحتی می‌توانند حس ناامیدی را در‌زوجین به وجود آورند (اپستین، ۱۹۸۵). چنین اسنادهایی همچنین می‌توانند بر چگونگی احساس زوجین درباره دیگری و روابط‌شان با او نیز تاثیر می‌گذارند. آنها ناشی از طرحواره‌ها و باورهای زیر بنایی هستند که ممکن است زوجین در مورد خودشان و دیگران حفظ کنند (داتیلیو، a 1998).

[۱] . attvibutions

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف کلی: هدف کلی این‌تحقیق بررسی اثر‌بخشی درمان براساس رویکرد طرحواره- محور بر افزایش رضایت زناشویی زنان است.

هدف کاربردی: بهره‌گیری از راهبردهای درمانی رویکرد طرحواره- محور به منظور تغییر و اصلاح طرحواره‌های ناکارآمد زنان متاهل و کمک به توانمندی آنان در ایجاد، حفظ و افزایش رضایتمندی در زندگی زناشویی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : رضایت زناشویی زنان خوابگاه های دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه ترجمه ی کتاب النقد والدلاله ، نحو تحلیل سیمیائی للأدب تألیف محمد عزام نقد ودلالت ، به سوی...
پایان نامه تولید اریترومایسین بوسیله Saccharopolyspora erythraea با استفاده از منبع نیتروژنی بومی به...
پایان نامه با موضوع ساختار مالکیت موجود بر شرکت بر طرز تفکر مدیران درمورد وجه نقد شرکت
پایان نامه بررسی امکان¬سنجی پیاده¬سازی فناوری RFID در مبارزه با قاچاق کالا
پایان نامه ناممکن شدن اجرای تعهد در حقوق ایران و بیع بین الملل