پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقایسه سازگاری زنان و کودکان در خانواده های طلاق روانی و رسمی


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :مقایسه سازگاری زنان و کودکان در خانواده های طلاق روانی و رسمی

– ابعاد سازگاری

منظور از سازگاري ، رابطه اي است كه ميان فرد و محيط او ،به ويژه محيط اجتماعي وجود دارد و به او امكان مي دهد تا نيازه او انگيزه هاي خود را پاسخ گويد. فرد زماني از سازگاري بهره مند است كه بتواند ميان خود و محيط اجتماعي اش رابطه اي سالم برقرار و انگيزه هاي خود را ارضا كند ، در غير اين صورت او را ناسازگار قلم داد مي كنيم. در واقع سازگاري با محيط، مهارتي استكه بايدآموخته شود و كيفيت آن مانند سايرآموخته ها به ميزان علاقه وكوشش فرد براي يادگيري بستگي دارد (اسلامينسب،۱۳۷۳)

انجمن روان پزشكان آمريكا (۱۹۹۴) سازگاري اجتماعي را چنين تعريف مي كند: هماهنگ ساختن رفتار به منظور برآورده ساختن نيازهاي محيط يكه غالباً مستلزم اصلاحت كانه ها، هيجان هاي نگرشه است.

صديقي( ۱۳۸۴؛ به نقل از حجاري،۱۳۸۰) سازگاري اجتماعي را به عنوان جرياني تعريف كرده است كه به وسيله ي آن روابط ميان افراد،گروههاوعناصر فرهنگي دروضعيتي رضايت بخش برقرار باشد . به عبارت ديگر،روابط ميان افراد وگروهها به گونه اي برقرار شده باشدكه رضايت متقابل آنها را فراهم سازد. بدين ترتيب سازگاري اجتماعي مكانيزم هايي است كه توسط آنها يك فرد توانايي تعلق به يك گروه را پيدا مي كند. به همين علت لازمه ي سازگاري اجتماعي ، بروز تغييراتي در فرد بوده،آن نيز مستلزم يكپارچگي مكانيزمه ايي است كه توسط آنها ،گروهي كعض و جديد را مي پذيرد(يمنيدوزي سرخابي،۱۳۷۱).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی:بررسی تفاوت سازگاری زنان و کودکاندرخانواده های درگیر طلاق رسمی و طلاقعاطفی

اهداف جزئی:

۱-بررسی تفاوت سازگاری زنان درخانواده های درگیر طلاق رسمی و طلاقعاطفی.

۲- بررسی تفاوت سازگاری کودکان درخانواده های درگیر طلاق رسمی و طلاقعاطفی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقایسه سازگاری زنان و کودکان در خانواده های طلاق روانی و رسمی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید