پایان نامه جرم قاچاق كالا


عنوان کامل پایان نامه : بررسی حقوقی جرم قاچاق کالا

ب) پیامدهای غیرمستقیم امنیتی قاچاق 

در خلال سال‌های اخیر پدیده قاچاق به یك معضل جدی و تهدید كننده اقتصاد كشور تبدیل شده است. قاچاق كالا علاوه بر این كه ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد كشور و سیاست‌های تشویقی- حمایتی دولت از صنایع و تولیدكنندگان وارد می‌سازد، قادر است زمینه‌ساز ركود و در نهایت تعطیلی بخشی از بنگاه‌های تولیدی جامعه گردد و مالا نرخ بیكاری در جامعه را افزایش دهد. قاچاق می‌تواند انگیزه‌ها و انگیخته‌های سرمایه‌گذاری مولد را از بین برده و موجب رونق فعالیت‌های دلالی و زیرزمینی گردد.

از طرف دیگر افت نرخ سرمایه‌گذاری در فعالیت‌ها و طرح‌های اقتصادی باعث كاهش درآمدهای ملی، درآمد سرانه و  افزایش فقر می‌شود. این در حالی است كه منافع مادی ناشی از قاچاق به دست عده‌ای از افراد می‌رسد و دولت از دریافت سود بازرگانی، حقوق گمركی و مالیات محروم شده و در نتیجه درآمدهای دولت كاهش یافته و امكان كسری بودجه به مثابه یكی از مشكلات ساختاری اقتصاد كشور افزایش می‌یابد. توجه به این نكته نیز ضروری است كه قاچاق تعادل تراز پرداخت‌های كشور را از بین می‌برد. علاوه بر این به دلیل شرایط وضعیت خاص قاچاق كالا، توجه چندانی به مسایل بهداشتی، ایمنی و استاندارد كالاهای قاچاق شده نمی‌شود كه این امر می‌تواند پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد. در كنار مطالب بیان شده، توجه به این موضوع كه به ازای هر ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار قاچاق كالا، یك شغل از بین می‌رود، ضمن روشن نمودن اهمیت بحث، ضرورت پرداختن به این موضوع را بیان می‌كند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • پيامد هاي امنيتي قاچاق كالاچيست ؟
  • ماهيت حقوقي قاچاق كالا چيست؟
  • آمار پرونده هاي قاچاق كالا از ديدگاه جرم شناسي چيست ؟

۴-  اركان جرم قاچاق كالاكدامند ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی حقوقی جرم قاچاق کالا

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید