پایان نامه تعیین عملکرد سیستم خبرۀ پیشنهادی میان مدت


استفاده از قواعد برای بازنمایی دانش

تفاوت سیستم­های خبره با دیگر برنامه­های متداول این است که سیستم­های خبره، خلاف برنامه­های متداول که پردازش اطلاعات را انجام می­دهند، به پردازش دانش می­پردازند. دانش در یک برنامه رایانه ای به شکل قواعد مشخص شده است. آن­­ها نحوۀ جستجو را ذخیره کرده­اند که کارشناس خبره را هدایت می­کنند. به طور کلی قواعد در سیستم­­های خبره به صورت زیر بیان می­شوند.

  • اگر شرایط
  • آنگاه عملگرها (اقدامات)

فعالیت­ها اجرا می­شوند، اگر شرایط فراهم شده باشد. قواعد ایجاد شده در این موارد، به نام پایگاه دانش نامیده می­شوند. بیش­تر سیستم­های خبره با استفاده از قواعد توسعه پیدا می­کنند و به همین دلیل، سیستم های مبتنی بر قاعده[۱] نامیده می­شوند. ولی همه سیستم­های خبره با توجه به این قواعد توسعه پیدا نمی کنند و لذا شیوه­های دیگر بازنمایی، نظیر چارچوب­های[۲] شبکه­های معنی­شناسی[۳] یا منطق ممکن است به کار روند.

[۱] Rule- based system

[۲] Frames

[۳] Semantic concepts

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید