پایان نامه تعیین شایستگی یا خبرگی و وفاداری مشتریان

صنعت هتلداری

تفاوت زیادی میان خدمات هتلداری و کالاهای مصرفی وجود دارد خدمات هتلداری شامل عناصر ملموس و ناملموس می­شود. اغلب پس از استفاده از هتل مشتری چیزی از هتل با خود به منزل نمی­برد؛ از این رو آنچه در خاطر می­ماند یک تجربه کلی است؛ بنابراین خوشایندی یا ناخوشایندی خدمات همواره در ذهن مشتری می­ماند (هامر[۱]، ۲۰۰۸). یکی از شاخص­هایی که بر صنعت هتلداری به شدت اثر گذاشته، پیشرفت فن­آوری اطلاعات است. بسیاری از مسافران در اینترنت و جست و جوی هتل خود می­پردازند و در این راه به نظرهای مهمان­های گذشته آن و تسهیلات هتل چه در رزرو اتاق و چه در امکانات آن توجه می­کنند. از این رو موفق بودن در این بازار نیازمند استفاده و سازگاری با این شاخص­ها است. اگر هتلی به چنین شاخص­هایی توجه نکند مشتریان بالقوه خود را از دست می­دهد (هامر، ۲۰۰۸). بنابراین اینترنت تفاوت زیادی در سامانه­های رزرو و پایگاه داده ایجاد کرده است. همچنین اینرنت سبب مدرن شدن و ساده­سازی همکاری میان هتل­ها و آژانس­های مسافرتی شده است. از سوی دیگر سلیقه و خواسته­های مصرف­کننده نیز تغییر کرده است.

اکنون اطلاعات بیشتری در دسترس مسافران است و این امر فرصت انتخاب را برای آنها گسترده­تر و آنها را سخت پسند­تر کرده است. مسافرانی که هتل­های گوناگونی را آزموده­اند می­دانند چه خدماتی را باید انتظار داشته باشند و از این رو حداکثر دریافت ارزش را از پولی که خرج می­کنند انتظار دارند (آبی[۲]، ۱۹۸۹).

هر چه صنعت هتلداری رقابتی تر می­شود، فشار برای ارائه خدمات با کیفیت­تر و تسهیلات بیشتر نیز افزایش می­یابد؛ بنابراین، دیگر داشتن یک هتل فقط زیبا و جذاب با پتانسیل مناسب سبب تضمین موفقیت نمی­شود. نکته قابل توجه دیگر این است که مسافرت­ها نیز تغییر کرده و الگوی مسافران عوض شده است. پژوهشی در سال ۲۰۰۷ نشان داد، اغلب افراد، مسافرت­های کوتاه­تر اما بیشتر را بر سفرهای کم اما بلند مدت ترجیح می­دهند. سفرهای یک هفته­ای یا کمتر از آن امروزه عادی شده است (هامر، ۲۰۰۸).

 

 

۲-۵-۱- پرسنل هتل

هر کس درون یک سازمان یا بنگاه باید برای یک هدف مشخص تلاش کند. مدیریت عالی مسؤلیت طرح­های فروش و بازاریابی مؤثر و موفق را دارند. دانش مدیر عامل، عامل مهمی در موفقیت هتل است. پرسنل فروش نیز نقش بسیار مهمی دارند؛ زیرا آنها روزانه در تماس مستقیم با مشتریان هستند و بر عقیده و نظر مشتریان درباره هتل تأثیر می­گذارند(آکر[۳]، ۲۰۰۸). یک کادر فروش مشتاق با دانش مناسب  درباره خدمات و محصولات سازمان کلید موفقیت دانسته شده­اند. از این رو استخدام کادر فروش شایسته باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود. آموزش باید بخشی از فرایند باشد و همواره منطبق با راهبردهای سازمان طراحی و اجرا شود. دستورالعمل­ها نیز باید استاندارد شده و روشن باشند. هدف از داشتن یک کادر فروش قوی توسط روابط بهتر میان مهمان و کارکنان هتل به نحوی است که به رضایت مشتری منجر شود (آکر، ۲۰۰۸).

[۱]– Hammer

[۲]-Abbey

[۳]– Aaker

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید