پایان نامه تعیین رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلی دانش آموزان

ارسال شده در سایت پایان نامه

– اهميت و ضرورت مسئله

با توجه به این که سال های نوجوانی، دوره شکل گیری ساختار شخصیت فردی و اجتماعی انسان است، بروز نابسامانی ها و از جمله آسیب پذیری به اختلالات روانی می تواند قابلیت ها و در نهایت آینده و سرنوشت فرد را تحت تأثیر جدی قرار دهد. از این رو توجه به نیازهای مادی و معنوی نوجوانان از اهمیت خاصی برخوردار است. در کنار تلاشی که برای سلامت جسمی فرزندان می کنیم و تمهیداتی که برای تحصیلات آنان می اندیشیم، باید عوامل آسیب رسانی به ساختار روحی و روانی آن ها را بهتر درک کرد تا بتوان راه حل شایسته ای را برای پیشگیری و جبران آن ها یافت. در این راه، شاید نخستین گام؛ بررسی میزان شیوع اختلالات و آسیب شناسی روانی و شناخت آن ها در نوجوانان باشد. بررسی برخی مطالعات انجام گرفته در این زمینه ظاهراً گویای افزایش شیوع اختلالات روانی در سیر زمان است(رابرت[۱]، ۱۹۹۸).

يكي از محورهاي ارزيابي سلامت جوامع مختلف، بهداشت رواني آن جامعه است. سلامت رواني، نقش مهمي در تضمين پويايي و كارآمدي هر جامعه ايفا مي كند و از آن جايي كه دانش آموزان از اقشار برگزيده جامعه و از سازندگان فرداي هر كشور مي باشند بنابراين سلامت رواني آنان از اهميت ويژه اي در يادگيري و افزايش آگاهي علمي برخوردار است(جدیدی، ۱۳۸۹).

مساله بهداشت روان و کنترل عواطف از مهمترين مسائل دانش آموزان می باشد. بنابراين توجه به مسايل سلامت رواني و عواطفی دانش آموزان در كشور جوان ايران كه آبستن رشد و ترقي است از اهميت خاصي برخوردار مي باشد كه نبايد از آن غفلت كرد؛ لذا بررسي بيشتر مسايل رواني و فعال بودن مراكز مشاوره براي آنان ضروري به نظر مي رسد. با توجه به موضوعاتي كه در بيان مسائل مطرح شد اجراي اين طرح از اهميت خاصي برخوردار است. همچنین تجزیه و تحلیل عوامل مؤثر در رشد و توسعه جوامع پیشرفته بیانگر آن است که همه این کشورها از آموزش و پرورش کارآمد و اثر بخش بر خوردار بوده اند. شناخت ویژگی های شخصيّتی، رواني و عاطفي دانش آموزان می تواند شرایط را جهت پرورش مطلوب استعدادهاي بالقوه آنها فراهم نماید و از جمله ضروریات برای برنامه ریزی در آموزش و پرورش باشد.

متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه بررسی تطبیقی مدل تأویلی غزلیات دیوان حافظ از آیات قرآن مجید با هرمنوتیک شلایرماخر
پایان نامه مدلسازی و کنترل غیر تهاجمی پمپ های خون قابل کاشت در بدن برای بیماران نارسایی قلبی
پایان نامه جداسازی آمونیاک از پساب توسط بیوفیلتر و بررسی انتقال جرم در فیلترهای بیولوژیکی
پایان نامه ارتباط ابعاد شادکامی با رفتار شهروندی سازمانی
پایان نامه شناسایی اصول زیبایی شناختی در طراحی فضای آموزشی پیش از دبستان