پایان نامه تعیین تعداد روزهای تعطیل در هر دوره تعطیلی بر روی بازده روز بعد از تعطیلی


تنتاج از مباحث نظری و پیشینه تحقیق

در دهه‌های اخیر، دلایل تئوری و عملی منجر به این شد که تعداد زیادی مقاله در مورد وجود اثرات تقویمی در بازارهای مالی، نوشته شود. شناسایی اثرات فصلی در سیر تکاملی قیمت دارایی‌های مالی، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری به‌کار گرفته شود. سرمایه‌گذاری که چنین اثرات فصلی را می‌شناسد، می‌تواند با به‌کار بردن استراتژی مناسب، نبض بازار را در دست گیرد. بازده‌های غیرعادی تقویمی، جزو مهمترین مباحثی هستند که در مقابل فرضیه بازار کارا استفاده می‌شوند. فرضیه بازار کارا در سال ۱۹۷۰ توسط فاما ارائه شد بیان می‌دارد که قیمت‌های گذشته بازار سهام نمی‌تواند برای پیش‌بینی قیمت‌های آینده استفاده شوند. بازده غیرعادی روزهای قبل و بعد از تعطیلی، یکی از مهمترین بی‌قاعدگی‌های تقویمی شناسایی شده در بازارهای مالی است که در بسیاری از کشورها وجود این اثر بررسی و تأیید شده است.

 

۲-۹ خلاصه فصل

در فصل حاضر به مبانی نظری در مورد بی‌قاعدگی‌های تقویمی در بازارهای مالی پرداخته شد. مجموع آنچه در این فصل مورد تأکید قرار گرفت، نشانگر آن بود که سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری‌های خود همیشه کاملاً عقلایی رفتار نمی‌کنند و با شناسایی رفتار سرمایه‌گذاران در روزهای قبل از تعطیلی یا بعد از آن می‌توان الگوی رفتارشان را شناسایی کرد و از این طریق بازده اضافی کسب کرد.

  1. کاستیا و رانتاپوسکا (Kaustia & Rantapuska, 2012)، در مقاله‌ای تحت عنوان «آیا حالات روحی بر رفتار معاملاتی تأثیر می‌گذارد؟» داده‌های مربوط به بازار اوراق بهادار فنلاند را از سال ۱۹۹۵ الی ۲۰۰۲ جمع‌آوری کردند. آنها با توجه به روزهای ابری و آفتابی و دادن شاخص از ۱ تا ۱۰ به آنها، به بررسی رفتار سرمایه‌گذاران پرداختند. یافته‌های آنها نشان داد که سرمایه‌گذاران فردی در تابستان به فروش سهام و در ماههای آگوست و اکتبر به خرید سهام روی می‌آوردند. اما مؤسسات سرمایه‌گذاری رفتاری متفاوت داشتند. دلیل آن ‌را به تعطیلات نسبتاً طولانی تابستان در فنلاند نسبت دادند که افراد سرمایه‌گذار، قبل از رفتن به تعطیلات اقدام به فروش سهام خود می‌کنند. همچنین فرضیه غمگینی، تا حد کمی تأیید شد. اما در مجموع فرضیه تعطیلات، با الگوهای فصلی، بسیار سازگار بود.

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید