پایان نامه تعیین امکان¬سنجی ابعاد نیروی انسانی موثر در پیاده¬سازی فناوری RFID در مبارزه با قاچاق کالا


  • کاهش ریسک کانتینرها

مدیریت ریسک، یک مدیریت مهم و ضروری محسوب می­شود که تصمیم­گیری دقیقی را بر اساس میزان ریسک و خطر میسر می­سازد و در اکثر نفاط دنیا توسط پرسنل اجرایی فناوری اطلاعات مورد بهره­برداری قرار می­گیرد. در بنادر خطراتی همچون دستبرد، خرابی، صدمات جانی و … وجود دارد، بنابراین با داشتن چنین فناوری می­توان از بسیاری از خطرات جلوگیری کرد که فوایدی همچون : افزایش کارایی، موثر بودن، تسهیلات و روان­سازی، کاهش هزینه، سرعت عمل و کاهش زمان انجام عملیات خواهد داشت (شیراوژن ،۱۳۸۶).

  • افزایش امنیت اتوماسیون

تجهیزات اداره­کننده مواد و تجهیزات اتوماسیون برای سال­های زیادی از این فناوری استفاده کردند زیرا می­توانند داده­هایی را بدون تجمع سیستم­های مورد نیاز در برگیرند. نصب یک قرائت­گر این فناوری در برخی شرایط می­تواند ساده­تر از تجهیزات پیچیده بارکد باشد که می تواند در ارائه نصب­ها در فضای اداره و کنترل مواد، مفید باشد و سیستم امنیتی را در اتوماسیون به ارمغان بیاورد.

۲-۷-۶-حوزه مدیریت محوطه و بارگیری

به هر حال، وقتی چندین مجرا و کشتی به طور همزمان به بندر می­رسند، کامیون­های زیادی برای رسیدن به آنجا در نظر گرفته شده­اند. این مسئله فشار زیادی را به کار بنادر وارد می­کند و نه تنها باعث ازدحام ترافیک می­شود بلکه باعث تصادفات زیادی می­شود در حالی که این فناوری در محوطه­های کامیون ها در ورود و خروج وسایل نقلیه استفاده می­شود و این کاربردها، RFID. را با سیگنال­های الکترونیکی برای هدایت رانندگان در کل محوطه ترکیب می­کنند. در برخی از محوطه­ها تریلرها می­توانند عوض شوند با ردیابی دقیق تر تریلرها سودمندتر است. برخی از آزمایش­ها از تگ­های فعال این تکنولوژی در تریلرها استفاده کرده­اند تا موقعیت آنها را در محوطه ردیابی کنند.

  • کاهش متوسط زمان پاسخگویی به مشتری

نمونه دیگری از مسئله اطمینان در دریافت محصولات در انبار است. امروزه، متصدیان انبار، اضافه کاری می­کنند زیرا آنها بایدکالاهایی را که از کامیون­ها در ۲۴ ساعت دریافت کرده­اند را شمارش و مشخص نمایند. این مسئله باعث اوج های زمانبندی می­شود که با مدیریت زمانبندی رسیدن کامیون­ها با استفاده از این سیستم هم زمان تخلیه کشتی کوتاه می­شود و هم زمان پاسخگویی به مشتری.

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل