پایان نامه تاثیر سهولت دسترسی به موادمخدر بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر


عنوان کامل پایان نامه : عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد

ب: روش نمونه گیری و حجم نمونه:

جامعه آماری مورد بررسی در این تحقیق  برابر با ۱۴۰نفر است که به صورت تمام شماری مورد بررسی قرار گرفته­اند . انتخاب گروه گواه تا حدود زیادی از جمعیت گروه آزمایشی که جمعا ۱۴۰نفر می­باشند تبعیت می کند .جامعه آماری گروه گواه جمعا برابر با ۲۰۹ نفر از زنان بهبود یافته می­باشند که با توجه به گروه آزمایش به صورت تناسب ۱۴۰ نفر انتخاب شده­اند.  بدین صورت که ۳۷ نفر از ۵۶ نفر پارک طرشت ، ۴۴ نفر از ۶۵ نفر سعادت آباد ، ۲۷ نفر از ۴۰ نفر میدان  آزادی و ۳۲ نفر از ۴۸ نفر خاوران به صورت تصادفی انتخاب شده اند.  بر همین اساس اطلاعات مورد نیاز از طریق پرسشنامه از ۲۸۰ نفر جمع آوری می­شود.

واحد تحلیل واحدی است که اطلاعات از آنها گرد آوری می­شود . واحدی که خصوصیات آن را توصیف می کنیم غالبا در تحقیق پیمایشی واحد تحلیل فرد است ( دواس : ۱۳۸۶ ، ص ۴۱) . در این تحقیق واحد تحلیل  فرد است . به جای مشاهد میدانی از افراد سوال می­شود. فردی که مورد سوال واقع می­شوند فردی است که بعد از قطع مصرف مواد مخدر بازگشت مجدد به اعتیاد داشته است .

ابزار جمع آوری داده ها :

درروش پیمایشی ، داده­ها را می توان با استفاده از مشاهده ، مصاحبه عمیق ، تحلیل محتوا ، پرسش نامه یا تکنیک­های مختلف دیگری گرداوری کرد . با این همه پرسش نامه پرکاربردترین تکنیک است (دواس ، ۸۷:۱۳۸۶) . دراین پژوهش ازابزارپرسش نامه برای جمع آوری اطلاعات استفاده می­شود .

اعتبار و پایایی:

اعتبار ابزار اندازه­گیری آن چیزی را می­سنجد که ما در صدد سنجش اندازه گیری ان هستیم ( رفیع پور ،۱۳۸۲ :ص ۴۹ ). که در تحقیق حاضر جهت اعتبار ابزار اندازه­گیری از اعتبار سازه استفاده شده است بدین معنی که پس از تهیه پرسشنامه اولیه آنرا نزد اساتید راهنما ، مشاور و کارشناسان مجرب آشنا به موضوع برده تا با مشورت این افراد صحت و سقم سوالات پرسشنامه مورد ارزیابی قرار گیرد و اعتبار پرسشنامه بدست اید .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آیا سهولت دسترسی به موادمخدر بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟
  • آیا معاشرت با دوستان و همسالان معتاد بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟
  • آیا وضعیت اشتغال بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟
  • آیا برچسب زنی از طرف جامعه بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟

۵ – آیا وجود فرد معتاد در خانواده بر بازگشت زنان به سوء مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید