پایان نامه بررسی نگرش کارگران و کادر اداری و مدیران سطوح پایین در خصوص انتصاب مدیران مراکز صنعتی


دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

دانشکده علوم انسانی

پایان نامه  برای دریافت درجه کارشناسی ارشد مدیریت

عنوان :

  بررسی نگرش کارگران و کادر اداری و مدیران سطوح پایین در خصوص انتصاب مدیران مراکز صنعتی

 

مقدمه :

عوامل متعدد و مختلفی مانند منابع طبیعی ، کار ، نیروی انسانی ، سرمایه ، تکنولوژی و غیره وجود دارد که براساس نحوه بهره گیری از آنها تولید ملی یک جامعه شکل می گیرد و بر پایه این شکل گیری است که یک جامعه به توسعه تقسیم بندی می شود . البته نباید از نظر دور داشت که ایجاد ارتباط منطقی و ترکیب بهینه در میان این عوامل می تواند تولید مطلوب یا توسعه اقتصادی بهینه را به دنبال داشته باشد و گرنه پیشرفت و توسعه ای بدنبال نخواهد داشت . در تعدادی از کشور های جهان  با وجود منابع طبیعی و زمین های فراوان و حتی نیروی کار زیاد و قابل ملاحظه متاسفانه پیشرفتی چشمگیر وجود نداشته و جزو کشور های توسعه نیافته محسوب می شوند و بالعکس بعضی از کشورها با وجود نیروی کار کمتر و منابع خیلی محدود در شمار کشورهای توسعه یافته تلقی می شوند این مطلب در مورد ادارات و سازمان ها نیز صادق است و استفاده موثر از امکانات و ترکیب و تلفیق منطقی آنها سبب رشد و ترقی سازمان می شود .

هدف اصلی این پژوهش بررسی نگرش کارگران و کادر اداری و مدیران سطوح پایین در خصوص انتصاب مدیران مراکز صنعتی است تا بتوان با استفاده از نظرات ایشان :

زمینه برای تحقق امر مشارکت کارگران و مدیران سطوح پایین در اداره مراکز صنعتی فراهم شود ، الگوی های مناسبی برای انتخاب مدیران در مراکز صنعتی تهیه شود ، با استفاده از و لحاظ کردن نظر مدیران سطوح پایین از اعمال سلیقه های شخصی جلوگیری به عمل آمده و مدیریت متمرکز به مدیریت غیر متمرکز تبدیل شود .

 براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد.

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید