پایان نامه بررسی عملکرد سیستم خبرۀ پیشنهادی برای سرمایه¬گذاران ریسک گریز

ارسال شده در سایت پایان نامه

  • دسترسی به دانش: تخصص برای سخت افزار رایانه همیشه در دسترس است.
  • آموزش: سیستم خبره در زمینۀ آموزش تسهیلاتی فراهم می­کند.
  • ثبات: کاربر می­داند توصیه­های ارائه شده در سیستم تحت خطای انسانی نیست و سیستم هوشمند مرخصی ندارد، مریض نمی­شود و گرفتاری و مشغلۀ ذهنی هم ندارد.

 

۲-۲-۳ محدودیت­های سیستم­های خبره

محدودیت های عمدۀ سیستم های خبره از تمرکز محدود آن­ها، ناتوانی در یادگیری، مسائل نگهداری و هزینه­های توسعه­ای نشأت می­گیرد. سیستم خبره تنها در حل انواع خاصی از مسائل در دامنۀ محدودی از دانش موفق هستند. آن­ها از حل مسائلی که به یک پایگاه دانش گسترده و حل مسأله موضوعی نیاز دارد ناتوان­اند. آن­ها با انواع خاصی از وظایف عملیاتی تحلیلی خوب کار می­کنند، ولی در تصمیم­گیری­های موضوعی مدیریتی دچار مشکل می­شوند. همچنین توسعه و نگهداری مناسب سیستم­های خبره دشوار و هزینه بر است. هزینه­های مهندسان دانش، هزینۀ فرصت کارشناسان و منابع سخت افزاری ممکن است برای مقابله با منافع مورد انتظار از برخی کاربردهای آن بسیار بالا باشند. همچنین سیستم­های خبره قادر به نگهداری از خود نیستند. یعنی آن ها نمی­توانند از تجربه بیاموزند بلکه باید برای تخصص جدیدی که جهت هماهنگی با توسعه­هایی در حوزه­های موضوعی آن­ها لازم است، دانش جدیدی بیاموزند و اصلاح شوند (اُبراین، ۱۳۸۶، ۳۱۹).

 

۲-۲-۴ سیستم­های خبره و هوش مصنوعی

سیستم­های خبره موجودیت خود را مدیون هوش مصنوعی هستند. یکی از بزرگان هوش مصنوعی – ماروین مینسکی- آن را چنین تعریف می­کند:

“هوش مصنوعی، حوزۀ مطالعاتی است که سعی در ایجاد سیستم­هایی دارد که به نظر افراد هوشمند هستند.”

هوش مصنوعی، یک حوزۀ مطالعاتی وسیع است که بسیار کاربرد دارد و بعضی از آن­ها عبارتند از سیستم های خبره، سیستم­های بصیرت، شبکه­های عصبی، اثبات تئوری، ربات­ها، زبان طبیعی.

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه تحلیل قیاسی مفهوم سفر در سیرالعباد إلی المعاد سنایی و هشت کتاب سهراب سپهری
پایان نامه بررسی هویت قومی وملی کردها
پایان نامه کارآمدی و اثربخشی سیاست بزه پوشی از منظر جرم شناختی
پایان نامه تعامل سازمان گمرک جهانی وسازمان تجارت جهانی دربسط نظام تجارت جهانی
پایان نامه ارشد بررسی تاثیر طرحواره درمانی با رفتاردرمانی در کاهش نشانه های افسردگی در مبتلایان به O...