پایان نامه بررسی عملکرد آموزشی آموزش فنی و حرفه ای کشور


عنوان کامل پایان نامه :امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

مقدمه

پيشرفت اجتماعی، فرهنگي، سياسي، اقتصادي و فناوري در هر کشور، در گرو تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص، کاربلد و داراي اخلاق حرفه‌اي مورد نياز در بخش‌هاي مختلف مي‌باشد. سرمایه‌گذاری کلان (ملي، منطقه‌اي، استاني و محلي) در هر بخش، نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در پيشرفت منابع انساني می‌باشد. دانشگاه‌ها، وزارت ­آموزش ‌و پرورش و سازمان­های متولّی و فعال در زمينه‌هاي صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و فناوري؛ هر يک متناسب با وظايف قانوني خود تلاش مي‌کنند، در حیطه­ي مأموريت محوله، زمينه دستیابی به هدف‌های تعیین شده در قانون اساسی، سند چشم‌انداز۲۰ ساله، مرجعيت علمي شدن ايران در سال ۱۴۰۴ و قانون برنامه­ي ۵ ساله­ي پنجم را عملياتي نمايند. (آموزش فني وحرفه‌اي درسال۱۴۰۰)»

كشورهاي در حال توسعه به شرطي مي‌توانند در بازار كار رقابت كنند كه در تكنولوژي هاي نوين مهارت داشته و از مهارت­هاي تخصصي برخوردار باشند. معمولاً نظام آموزش حرفه‌اي هر كشور مانند يك نهاد، مسئول آماده سازي افراد براي كار قلمداد مي‌شود(فیض پور، ۱۳۸۹).

مدرنیسم و ورود به دنیای پست مدرن، زمینه­ي تحولات زیادی را در مفهوم کار و اشتغال ایجاد کرده است. شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علمی نوین همراه با مفهوم جهانی شدن، شرایط جدید و تازه­ای از مفهوم مهارت را که زیربنای کار و اشتغال است، مطرح کرده است. این مجموعه تحولات، زمینه­ای شد که مفهوم کار و شغل و از همه مهم‌تر برنامه­ي انتقال و آموزش مهارت‌های کلیدی و اشتغا­ل­زا که ورود افراد به دنیای کار و مشاغل را فراهم می­سازد، تغییر و تحولی اساسی پیدا کند(ایزدی، صالحی عمران و قربانی، ۱۳۸۹).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بهره گیری از منابع مالی و کالبدی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • ارزشیابی از عملکردآموزشی آموزش فنی و حرفه ای به چه صورت انجام می گیرد ؟
  • شیوه جذب، آماده سازی و ارتقاء نیروی انسانی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • آموزش فنی و حرفه ای در برنامه های خود از چه نوع رویکردی برای آموزش و تدریس بهره می گیرد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید