پایان نامه بررسی رابطه بین سبک های هویت و هوش هیجانی با رضایت شغلی کارکنان


اهمیت و ضرورت پژوهش

در سازمانهایی که کارکنان رضایت شغلی کافی داشته باشند، مسلما از جان و دل برای سازمان کار خواهند کرد، تلاش و کوشش آنها می تواند منجر به افزایش بهره وری در بین سازمان و حتی در بین کارکنان گردد. عوامل متعددی بر روی رضایت شغلی کارکنان تاثیر گذار می باشد، که تحقیق و تفحص در مورد آنها می تواند بهره وری کارکنان را بالا برد.

يکي از موضوعاتي که درحوزة روابط بین فردی مي توان مطرح کرد، هوش هيجاني[۱] است . همدلي با ديگران و استفاده مثبت از هيجانها در تفکر و شناخت، کاربرد مناسب هيجانها در روابط انساني، درک حالات هيجاني خود و ديگران و خويشتنداري،موضوع هوش هيجاني است که مؤلفه هاي روانشناختي هستند که مي توانند بر سلامت جسم و روان و همچنین سلامت فکر فرد تأثير بسزايي داشته باشند. ماير كارلسو و سالوي[۲] (۱۹۹۹)پيشنهاد مي‌كنند كه هوش هيجاني به افراد كمك مي‌كند كه افكار روشني داشته باشند و اين همان چيزي است كه منجر به فرآيندهاي بينشي و شهودي مي‌شود)مایر، کاروسو و سالووی،۲۰۰۴).

[۱]-Emotional Intelligence

[۲]-Salovey & Mayer, Caruso

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید