پایان نامه بررسی دوستی های قبل از ازدواج و تاثیر آن در بهداشت زندگی زناشویی


موضوع پایان نامه:

بررسی دوستی های قبل از ازدواج و تاثیر آن در بهداشت زندگی زناشویی

مقدمه

زناشویی و تأسیس زندگی مشترک خانوادگی یک خواسته طبیعی است که غرائزش در وجود انسانها نهاده شده است. و این خود یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است . پیمان مقدس زناشویی رشته‌ای است آسمانی که دل‌ها را به هم پیوند می‌زند، دل‌های پریشان را آرامش می دهد،‌افکار پراکنده را به یک هدف متوجه می‌سازد. خانه، جایگاه عشق و محبت، ‌کانون انس و مودت و بهترین آسایشگاه است.

هر پسر و دختری که به سن بلوغ می‌رسند بزرگترین آرزویشان این است که ازدواج کنند و با تأسیس زندگی مشترک زناشویی،‌ استقلال و آزادی بیشتری بدست آورند. یار و مونس مهربان و محرم رازی داشته باشند. آغاز زندگی سعادتمندانه خویش را از زمان ازدواج حساب می‌کنند و برایشان جشن می‌گیرند . زن برای مرد آفریده شده و مرد برای زن، و مانند مغناطیسی یکدیگر را جذب می‌کنند.

تربیت جنسی جوانان مسئله پر اهمیتی است. زیرا دنیای جوانان روز به روز همراه با رشد علمی و اقتصادی و موفقیت های فرهنگی دنیای امروزی غنی تر می‌شود. بروز قابلیت تحریک جنسی فوق العاده با تکوین خط مشی نادرست آن که در جوانان کمتر بر عدم سلامتی اوست لذا برای بروز آن مراعات و مراقبت های دقیق والدین لازم است.

1-1- موضوع تحقیق و بیان مسئله

جوانی دوره بحران و زمان شورش است از مسائل دوره جوانی تمایلات شدید جوانان به برقراری ارتباط با جنس مخالف است و تمایلات به یکباره در این دوره بروز نمی‌کند بلکه در دوره جوانی افزایش می یابد و اگر تحریک وضع شود، احتمالاً بصورت امیال مفرط جنسی در می آید و به تمایلات شدیدتر منتهی می‌گردد. که گاه به انحرافات جنسی می انجامد و یا به صورت رفتارهای غیر عادی که برای جلب توجه انس مخالف است جلوه گر می‌شود.

اگر مسائل جنسی برای جوانان حساب شده و کنترل شده باشد و او بتواند از راه صحیح که مورد قبول اجتماع او نیز هست با جنس مخالف خود ،‌روابط درست و مشروع برقرار کند هرگز با مشکل روبرو نخواهد شد.

در روابط دختر و پسری اندازه مهم است زیرا باعث تکلم با یکدیگر و توانایی نگاه مستقیم آنها و غیره می‌شود.

رابطه صحیح،‌ رابطه ای معقول و قوی است که شرعاً قابل قبول است و امنیت و سلامت و حقوق طرفین، کاملاً محفوظ می‌گردد. هر گونه اختلالی که در رفتار فرد روی می دهد در چگونگی ایجاد رابطه با افراد تأثیر می‌گذارد.

از نقشه های شوم استعمار گران این است که در آزادی روابط دختران و پسران بکوشد و به هر بهانه‌ای که امکان دارد آنها را به هم نزدیک نمیاد. به جوانان بیاموزند که ازدواج یعنی آغاز محدودیت و محرومیت از لذتهای جنسی و زندگی یعنی تنوع در سکس. عده‌ای از روانشناسان، بویژه آنها که غربی هستند قائل به ارضای آزادی بی بند و بار غریزه هستند و عقیده دارند در این رابطه هیچ گونه منعی و سخت گیری نباید باشد. آنها در طریق اهداف و مقاصد خود عقاید دینی را نفی می‌کنند و ارزشهای انسانی را نادیده می‌گیرند و معتقد هستند وجود هر گونه منع و سخت گیری سبب پیدایش عقده‌ها، و نابسامانی‌های روانی است، آزادی بی بند و باری در اعمال غرایز سبب پیدایش نابسامانی‌ها و مشکلات فردی و اجتماعی بسیاری است که جلوه ای محدود از آن در دنیای غرب و یا در جوامعی که کمونیسم جنسی رواج یافته دیده می‌شود. نمونه این همه که کودکان بی‌سرپرست،‌ زنان آلوده و مردان خود فروش.

برای دانلود متن کامل پایان نامه کلیک کنید

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید