پایان نامه با موضوع پیاده سازی و طراحی پورتال خبری


چکیده:

این پروژه شامل2 فصل می باشد.

فصل اول-آشنایی با نرم افزارها و ابزارهای مورد نیاز

چون در این سیستم از زبان  ASP.Net و C#.Net برای برنامه نویسی و SQL SERVER برای ایجاد بانک اطلاعاتی استفاده شده است لذا در این فصل به توضیح مختصری در مورد آنها می پردازیم.

فصل دوم-تحلیل ، طراحی و پیاده سازی پروژه

در این فصل طرح کلی یک پورتال خبری نشان داده خواهد شد. همچنین به ذکر عملیات اصلی موجود در سیستم به همراه جداول و فیلدهای مورد نیاز جهت بانک اطلاعاتی خواهیم پرداخت و در نهایت به شرح و توضیح بخش های مختلف سایت و عملیات هر بخش می پردازیم .
پیش گفتار :

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند.

امروزه قدرت بسیاری از کشورها به واسطه وجود رسانه های قوی و تاثیر گذار در آن کشور و یا حتی در جهان می باشد . پورتال های خبری نیز جزء رسانه های موثر در دنیای اینترنت می باشد.

در سیستم زیر قسمت های مختلف یک پورتال خبری توضیح داده می شود ، اینکه واقعا معیارهای کنونی تغییر کرده است را می توان از فراوانی چنین سایت هایی دریافت . شاید هنوز در کشور ما فعالیت های اینترنتی آنچنان فراگیر نشده است اما همگان به این مسئله اذعان دارند که دیر یا زود کشور ما هم باید به این سمت برود.به امید آن روز
آشنايي با نرم افزارها و ابزارهای مورد نياز
فصل اول : نرم افزارهای مورد نیاز

ابزارهای مورد استفاده در این سیستم عبارتند از:

  • Net
  • C#.Net
  • SQL Server

که در ادامه به به توضیح هر یک می پردازیم.

ASP.Net چیست ؟

ASP.NET ، يک چارچوب برنامه نويسی است که بر اساس فريمورک دات نت ايجاد شده و از آن بمنظور پياده سازی برنامه های مبتنی بر وب استفاده می گردد . فرم های وب ASP.NET ، که بعنوان بخشی از يک برنامه وب ASP.NET مطرح می باشند ، روشی ساده بمنظور ايجاد وب سايت های پويا را در اختيار علاقه مندان قرار می دهند . ASP.NET ، همچنين شامل ساير تکنولوژی های مورد نياز برای ايجاد سرويس های وب XML بوده که بکمک آنان ، امکان توليد بلاک های لازم برای ايجاد برنامه های  توزيع شده فراهم می گردد .

ASP.Net متشکل از چندین تکنولوژی متفاوت شامل : فرم های وب یا WebForms ، سرویس های وب، کنترل های وب، کنترل های HTML و کنترل های اعتبار سنجی می باشند. وقتی تمام این موارد در کنار هم قرار گیرند، برنامه نویسان را قادر به ساخت و ارائه برنامه های کاربردی تحت وب قوی، قابل نگهداری و مقیاس پذیر می نمایند.

Asp.Net عضوی از بدنه NET. و متعلق به ميکروسافت است. شرکت ميکروسافت موفقيت خود را با سرنوشت NET. گره زده است. بنابراين شايد جالب باشد که بدانيم NET. چيست؟ بدنه NET. دارای دو قسمت اصلی است: قسمت اول يک کتابخانه عظيم از کلاس های آماده است و قسمت دوم يک محيط زمان اجرا می باشد.

کتابخانه کلاس ها در NET.

کتابخانه NET. دارای بيش از ۳۴۰۰ کلاس آماده جهت استفاده در برنامه ها است. بعضی از اين کلاس ها همان کلاس های پايه مانند آرايه و رشته هستند. اما عمده اين کلاس ها به پياده سازی اعمال تخصصی مانند کار با فايل و يا توليد مستندات XML پرداخته اند.

  • فضانام ها در NET.

انبوه کلاس های موجود در NET. به حال خود رها نشده اند بلکه اين کلاس ها در يک دسته بندی سلسله مراتبی به نام namespace يا فضانام چيده شده اند. بعنوان مثال کليه کلاس های مربوط به کار با فايل ها در فضانام System.IO دسته بندی شده اند. بنابراين با استفاده از نام کلاس و فضانام مربوطه هر کلاس بصورت منحصربفردی مشخص می شود. بعنوان مثال جهت دسترسی به کلاس File در فضانام System.IO می توان از عبارت System.IO.File استفاده کرد.يک دسته از فضانام ها بطور خاص برای برنامه نويسی در ASP.NET در نظر گرفته شده اند. اين فضانام ها با System.Web شروع می شوند. بعنوان مثال کليه ابزارهای HTML در فضانام System.Web.UI.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید