پایان نامه با موضوع نقش شاخص انعطاف پذیری لجستیک در ارزیابی زنجیره تامین چابک

– ماهیت زنجیره تامین چابک

تاکنون چیزی که از زنجیره ی تأمین درک شده است ، همکاری بالادست با تأمین کنندگان است. در حال حاضر تعداد تأکید زیادی بر همکاری پایین دستی با مشتریان و همکاری افقی با رقبا به عنوان وسیله و ابزاری برای یکپارچگی فرآیند خلق ارزش کلی ، شده است . بنابراین یک زنجیره ی تأمین ، مجموعه از فعالیت‌های به هم مرتبط شرکت‌ها را برای همکاری و مشارکت در فرایند طراحی ، تولید و تحویل محصولات و خدمات تشریح و توصیف می‌کند . چابکی زنجیره تأمین را می‌توان در قالب دو بعد دامنه و میزان دستیابی به فعالیت‌هایی که به وسیله شبکه بین شرکت‌ها پوشش داده می‌شوند ، مورد بحث قرار داد.

وسعت حدود 
جهانی   
مالی    
 تامین کنندگان 
مشتریان 
شرکت  
واحد  
بخش  
شخصی  
دامنه  
پیام گذاری(Email)
اطلاع رسانی(EDI)
دسترسی به داده ها(ارتباطی)
تبادل داده ها(Client serrer)
انتقال داده ها(شبکه )
یکپارچگی (اینترنت )
لیست مواد) (Bom)تبادل الکترونیکی داده ها

مشخصات سفارش

خریدتجارت الکترونیکی

مربیگری تامین کنندگان

دسترسی ارتباطی به داده ها

برنامه ریزی و کنترل برنامه ریزی تقاضا

برنامه ریزی ظرفیت

برنامه ریزی منابع انسانی

برنامه ریزی منابع انسانی

بسته بندی مجازی

چابکی زنجیره تامین 

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

شکل۲-۷ تحلیل دامنه و وسعت زنجیره تأمین

شکل ۲-۷ چارچوب دو بعد ذکر شده را نشان می‌دهد . محور عمودی ، طیف اطلاعات از سطح فرد به فرد تا سطح جهانی است و محور افقی بر تنوع فعالیت‌ها از پیام‌های الکترونیکی تا یکپارچگی مبتنی بر اینترنت گسترده شده است .

 

یک زنجیره ی تأمین چابک باید در هر دو گسترده در حالت حداکثر قرار داشته باشد . در این حالت جریان عملیات داخلی برای مشتریان و تأمین کنندگان کاملاً شفاف و روشن خواهد بود. همچنین تیم‌های جزیره‌ای کارکنان قادر خواهند بود جهانی بیاندیشند .

بعلاوه با نگرش دوبعدی وسعت و دامنه ،چابکی و قابلیت زنجیره ی تأمین را می‌توان با مراحل دستیابی به سه بعد وابسته از بلوغ زنجیره تأمین تشخیص داد. ونکاترامان[۱] در جدول ۲-۳ ، سه بعد تحت عناوین تعامل با مشتری ،پیکره بندی دارایی و اهرم دانش نشان داده شده است.یکی از چالش‌های زنجیره تامین چابک بهبود و اطمینان برقراری توازن بین سه بعد اشاره شده است.جدول زیر همچنین سه مرحله‌ای که برای ارزیابی پیشرفت هر یک از سه بعد بلوغ زنجیره تأمین  می‌تواند به کار رود را نشان می‌دهد .

[۱]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید