پایان نامه با موضوع مكانيزاسيون فعاليت هاي مطب پزشكي تحت وب


چكيده:

از آنجا كه سيستم هاي دستي براي انجام عمليات بايگاني و انجام اعمال محاسباتي مستلزم صرف هزينه هاي زماني و مكاني و اختصاص چندين فرد براي انجام پيگيري امور است ، لذا احتياج به يك سيستم مكانيزه با قابليت هاي بايگاني اطلاعات و پردازش اطلاعات و همچنين ارائه گزارشات مستمر امري انكارناپذير مي نمايد.

در مورد اداره امور مطب پزشك نيز به علت مراجعه روز افزون بيماران و به خاطر افزايش تعداد پرونده ها ، بي نظمي و عدم رعايت نوبت ، محاسبات مالي به صورت دستي موجب نارضايتي بيماران و گرفتن حداقل چند ساعت از وقت مطب خواهد بود. لذا طراحي يك سيستم مكانيزه موجب صرفه جويي در فضاي لازم براي نگهداري پرونده ها ، مراجعه بيماران به مطب بر اساس ساعت تعيين شده ، امكان نظارت و كنترل بيشتر بر روي محاسبات و… خواهد شد.

با ايجاد يك سيستم مكانيزه و سازمان دهي شده ، انجام امور مالي و بايگاني و… با سرعت بالا و كاملآ بدون اشتباه و با حداقل پرسنل امكان پذير خواهد شد كه اين خود باعث صرفه جويي در هزينه هاي مالي و زماني مي شود.

در اين پروژه سعي شده است در فصل اول ابتدا توضيح مختصري در رابطه با نحوه پياده سازي طراحي و تجزيه و تحليل سيستم مطب آن ، كه در واقع نحوه كاركرد سيستم مكانيزه مطب است ، پرداخته شود . در فصل دوم آشنايي كلي با زبان و پايگاه داده سيستم گنجانده شده است. سعي گرديده در اين پايان نامه تمام مراحل جمع آوري اطلاعات لازم جهت طراحي و تجزيه و تحليل سيستم ، نحوه پياده سازي سيستم و همچنين فاز برنامه نويسي و توضيح برنامه آماده شده پرداخته شود.

مقدمه:

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید