پایان نامه با موضوع مشعل های دوگانه سوز


چکیده

با توجه به وجود مشكلاتي كه در موتورخانه‌هاي تاسيساتي و اداره جات بزرگ و همچنين كارخانجات صنعتي از نظر قحطي گاز و غيره وجود دارد مي‌توان از مشعل‌هاي دوگانه سوز در موتورخانه‌هاي تاسيساتي استفاده كرد.

معمولاً در مناطقي از قبيل مناطقي كه سر خط لوله كشي سراسري گاز مي‌باشند مشكلاتي همچون قعطي گاز و تعميرات وجود دارد كه براي جلوگيري از مشكلات گرمايشي در كارخانجات و اداره‌ها و همچنين ساختمان مسكوني از مشعل‌هاي دوگانه سوز، يا دو سوخته استفاده مي‌شود. با استفاده از مشعل‌هاي دوگانه سوز (دو سوخته) مي‌توان با استفاده از يك مخزن ذخيره گازوئيل در موتورخانه در زمان قطعي گاز سوخت مشعل را تغيير داده و به جاي گاز از گازوئيل براي گرم كردن آب ديگ استفاده كرد.

مقدمه

در ادامه مطالبي در مورد كاهش مصرف انرژي و همچنين طول عمر مشعل‌هاي دوگانه سوز براي اطراع بيشتر آورده شده است.

مصرف انرژي كمتر و كاهش هزينه‌هاي انرژي و همچنين داشتن آسمان آبي بر چندين اصل استوار مي‌باشند.

1- ارائه ي خدمات مشاوره اي و اجرايي بهينه سازي مصرف انرژي و اجراي مميزي انرژي با هدف كاهش مصرف حامل‌هاي انرژي (برق، آب، گاز، گازوئيل، هواي فشرده و …) در مجموعه ساختمان‌هاي اداري، مسكوني، تجاري و كارخانجات بزرگ، شامل كنترل نقشه‌هاي معماري و تاسيساتي قبل از اجراي پروژه و كنترل نمودن و پاي وضعيت انرژي مصرفي ساختمان‌هاي موجود و ارائه ي راهكارهاي داراي توجيه اقتصادي با هدف كاهش مصرف انرژي و مديريت بار انرژي مصرفي و داشتن محيطي سالمتر.

2- مشاركت با شركتهاي پيشرو و فعال ارائه كننده خدمات بهينه سازي مصرف انرژي داخل كشور و سازندگان تجهيزات حرارتي و برودتي

3- مشاركت و همكاري با شركتهاي خدمات رسان بهينه سازي مصرف انرژي خارج كشور در جهت تبادل تجارب و اطلاعات.

4- برگزاري دوره‌هاي آموزشي كاربردي مشعل‌هاي موجود (ظرفيت و سوخت‌هاي گوناگون) با هدف بهينه سازي مصرف انرژي مشعل‌ها و نگهداري و تعميرات بهينه آنها.

5- مشاركت و همكاري با واحدهاي آموزشي خارجي فعال در حوضه ي مسائل مربوط به بهينه سازي مصرف انرژي و احتراق در جهت تبادل دانشجو و تجارب و اطلاعات.

6- انتشار كتاب و مقالات مرتبط با موضوعات بهينه سازي مصرف انرژي و احتراق و حضور فعال در سمينارهاي داخلي و خارجي.

 

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید