پایان نامه با موضوع سیستم Monitoring system


چکیده:

این دستگاه بر اساس دمای محیط کار می کند که به وسیله ی یک سنسور, دما اندازه گیری می شود و روی lcd   نمایش  داده می شود.رنج دمایی که سنسور اندازه گیری می کند بین 0 تا  100 درجه است. به وسیله ی سنسوری دیگر هر جسم قابل حرکتی که به server room نزدیک شود را تشخیص داده و بر روی  lcdنمایش  می دهد.هر زمان دمای بحرانی از دمای محیط بیشتر شود یک فن محیط را خنک می کند.

مقدمه:

سیستم مانیتورینگ,یک سیستم امنیتی برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز و محافظت وامنیت server room می باشد.این سیستم بسیار کارامد است و در بسیاری از مکان هایی که ما روزانه با ان سروکار داریم استفاده می شود از جمله ساختمان ها وادارات,… .

این سیستم شامل سه بخش است:1)ورودی:شامل یک سنسوری برای sense دمای محیط می باشدو ورودی دیگر سنسوری برای تشخیص حرکت می باشد.

2)پردازشگر:در این قسمت پردازش های لازم شامل خواندن سنسورها,نمایش,… .

3)خروجی:شامل یک lcd برای نمایش اطلاعات و دیگری خروجی پورت سریال برای نمایش بر روی کامپیوتر.

زمانی که دما توسط سنسور اندازه گیری می شود با دمای بحرانی که به صورت پیش فرض به دستگاه داده می شودو توسط دکمه های تعبیه شده قابل تغییر می باشد, مقایسه گردیده در صورتی که بیشتر باشد فنی روشن می شود که دمای

server roomرا از دمای بحرانی پایین تر بیاورد.

الگوریتم وطرزکارماژول براساس جزئیات مانیتورینگ

اغلب ماژول ها بر همین اساس کار می­کنند.منظور از جزئیات مانیتورینگ نمونه های محدود ازدما های متفاوت است.در این ماژول ها جمعاً 150 نمونه متفاوت با هم مورد بررسی قرار می­گیرد.در این سیستم برای شناسایی فقط دمای محیط مورد بررسی قرار می­گیرد.

در شکل زیر نمونه ای از این حالات نشان داده شده است .

الگوریتم ماژول براساس ظرفیت فرکانسی :

اغلب ماژول ها بر اساس الگوریتم 1کار می­کنند ولی در تعداد کمی از آنها این الگوریتم تاثیر و کارایی،برای پیش پردازش مراحل را ندارند.

((شناسایی لبه ها ، صافی ها ، نازکی ها و غیره)) و در این ماژول ها به جای الگوریتم 1 از الگوریتم گیبر (GABOR) که به فیلتر گیبر نیز معروف است استفاده شده است.

در شکل 2 خلاصه ای از نحوه کار این نوع ماژول ها و طرز کار آنها نشان داده شده است.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید