پایان نامه با موضوع سیستم انبار

چکیده :

انبار مورد بحث داراي يک سيستم بزرگ و منسجم مي باشد که در آن بحث انبارداري يک نقش بزرگ را ايفا مي کند ، زيرا در صورت داشتن يک سيستم انبارداري منسجم و مرتب مي تواند سال مالي خود را با موفقيت به پايان برساند . فعاليت اين بخش طوري مي باشد که در صورت به وجود آمدن مشکل حتي در يک روز، کل شرکت به مشکل بزرگي مواجه مي شود و نمي تواند کارايي خود را داشته باشد زيرا در صورت آگاهي نداشتن از ورودي و خروجي هاي شرکت عملا کاري از دست ديگر بخش ها مثلا مالي ، حسابداري و … بر

نمي آيد.

حال مي بينيم که سيستم انبارداري در اين شرکت چه نقش مهم و کليدي را ايفا مي کند. اين سيستم بايد طوري کار کند که ديگر قسمت ها با مشکل مواجه نشده و در نهايت شرکت به اهداف تعيين شده ي خود برسد.
عملکرد سیستم :

1) انباردار بايد روزانه موجوديت انبار را چک کند ودر صورت کم شدن کالايي آن را در قالب گزارشي از تعداد درخواستي وموارد ديگر در اختيار تهيه کننده­ي کالا(مامور خريد) براي تهيه کالا قرار دهد.

2) انباردار بايد طبق ليستي که روزانه به او تحويل داده مي­شود (در مورد اقلام درخواستي خريدارن کالا) اقلام مورد درخواست را جمع آوري و در اختيار تحويل دهنده­ي کالا قرار دهد.

3) انباردار موظف است روزانه عملکردي از کار آن روز را در اختيار رئيس شرکت قرار دهد.از قبيل:کالا­هاي واردشده،کالاهاي خارج شده،کالاهاي مورد نياز انبار (به دليل نبود يا کم شدن آن کالا) براي تخصيص بودجه .

4) تهيه کننده کالا با توجه به ليست ومبلغي که در اختيار او قرار مي­گيرد،اقدام به تهيه کالا مي­کند.

5) تحويل­دهنده کالا موظف است کالا يا کالاهايي را که انباردار به او تحويل داده است در اختيار خريدار قرار دهد .

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید