پایان نامه با موضوع تحلیل و طراحی میکروبلاگ


چكيده

پروژه ی پیش رو طراحی یک میکروبلاگ می باشد. این وب سایت، وب سایتی اجتماعی که قابلیت اطلاع رسانی نسبتاً گسترده ای در قالب وبلاگ نویسی دارد، ولی با وبلاگ نویسی سنتی متفاوت است. در میکروبلاگ کاربران محتوای پست های خود را با تعداد کاراکتری محدود و یا از طریق یک عکس ، یا ویدئو یا یک لینک به مخاطبان خود اطلاع رسانی می کنند، که این اطلاع رسانی در صورتی که شخصی، شخص دیگری را دنبال کرده باشد قابل دسترسی می باشد.
مقدمه

در حال حاضر میکروبلاگها یکی از روشهای اطلاع رسانی جهانی در کنار وب سایت های شبکه های اجتماعی هستند، یکی از بزرگترین میکروبلاگهای جهانی وب سایت توییتر (Twitter) است که پایگاه اطلاع رسانی بزرگی می باشد. اولین میکروبلاگ به نام tumblelogs بوده است.برخی از خدماتی که میکروبلاگها ارائه می دهند از قبیل: تنظیمات حریم خصوصی که به کاربران اجازه می دهد تا چه کسانی اطلاعات کاربر را ببینند که بخشی از این نمایش با ویژگی دنبال کردن یکدیگر امکان پذیر است. ارسال وب نوشته ها به صورت متنی، یا عکس و یا ویدئو، ارسال پیام خصوصی به افرادی که همدیگر را دنبال کرده اند.

روندکلی میکروبلاگ

کاربران برای وارد شدن به سایت ابتدا می بایست ثبت نام کنند ،در این حالت به امکانات سایت دسترسی می یابند. از جمله امکانات در نظر گرفته شده برای اعضا تنظیم اطلاعات کاربری، جست و جوکردن اعضا، ثبت پست ، دنبال کردن اعضا به منظور مشاهده پست ها و ارسال پیغام خصوصی به وی می باشد. در ميكروبلاگ كاربران محتواي پست هاي خود را با تعداد كاراكتري محدود و يا از طريق يك عكس ، يا ويدئو يا يك لينك به مخاطبان خود اطلاع رساني مي كنند، كه اين اطلاع رساني در صورتي كه شخصي، شخص ديگري را دنبال كرده باشد قابل دسترسي مي باشد.اعضا به منظور مشاهده پست سایرین ابتدا می بایست از طریق جست و جوکردن ، شخص مورد نظر را دنبال کند تا این امکان به وی داده شود. با این کار می توان نظر خود را در رابطه با پست های نمایش داده شده در سیستم ثبت کند.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید