پایان نامه ارشد چگونگی کاربرد دانش توسط اعضای هیأت علمی

عنوان کامل پایان نامه :

کاربرد مدیریت دانش شخصی توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه­ بیرجند

۲-۱۰  نقش مدیریت دانش در برنامه­ریزی درسی و فعالیت­های آموزشی اعضای هیأت علمی

بدون شك مديريت دانش مؤلفه اصلي ساختار و فرايندهاي هر دانشگاهي است. دانشگاه­ها هر ساله ميليون­ها دلار صرف بودجه تحقيق و پژوهش براي كشف و توليد دانش جديد مي­نمايند. آن­ها استاداني را براي رمزگذاري و تدوين اين دانش در فضاي كلاس درس و براي انتشار و انتقال اين دانش به دانشجويان به كار مي­گيرند و كتابخانه­هاي بزرگي را براي سازماندهي و فهرست كردن اين دانش ايجاد نموده­اند. دانشگاه­ها با حمايت از تلاش­هاي اعضای هیأت علمی براي نوشتن مقالات و كتاب­هاي درسي و حضور آن­ها در كنفرانس­هايي كه در آن دانش ميان اهل علم و اهل عمل به اشتراك گذاشته مي­شود، دانش را انتقال مي­دهند و تلاش می­شود تا دانشجويان از دانشي كه به دست آورده­اند، استفاده عملي نمايند.

از اين­رو به نظر مي­رسد اگر بتوان گفت هر صنعتي ايده «سازماندهي يادگيري» را به صورت عيني در آورد و اگر هر مؤسسه­اي بتواند اصول پايه­اي مديريت دانش را اجرا نمايد، بايد دانشگاه باشد. با اين وجود علاوه بر مقالات دانشگاهي، حتی در دنیای تجاري و نیز در فضای مجازی اينترنت، كلمات «مديريت دانش» و «سازماندهي يادگيري» اغلب در ارتباط با «تجارت الكترونيك» و «سازمان­هاي مجازي» كاربرد بسيار فراواني یافته است. مديريت دانش غالباً به لحاظ كاربرد آن براي استراتژي رقابتي، بازدهي بهبود ­يافته و طراحي تجاري مورد مطالعه و بررسي قرار مي­گيرد اما به لحاظ كاربردهاي آموزشي يا برنامه درسي صرف، بسيار كم­تر مورد توجه است (کیدول۲۰۰۰، سا لیز و جونز[۱]، ۲۰۰۲). بنابراین، اگرچه شيوه­هاي مديريت دانش تاكنون پايگاه محكمي در آموزش عالي به دست نیاورده است، اما آن­ها مي­توانند حداقل در پنج حوزه تحقيق و پژوهش، ايجاد گسترش برنامه درسي، خدمات دانشجويان و فارغ التحصيلان، اداره امور، برنامه­ريزي استراتژيك و تقويت سنتي كلاس درسي براي دانشگاه­ها مفيد باشند (میتری۲، ۲۰۰۳؛ کیدول، ۲۰۰۰).

  1. Sallis & Jones 2. Mitri

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-۵-۱ سؤال کلی پژوهش

اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند چگونه و به چه میزان به مدیریت دانش می­پردازند و عوامل مرتبط با میزان مدیریت دانش شخصی آنان چیست؟

۱-۵-۲ سؤالات جزئی پژوهش

  1. اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند چگونه و به چه میزان به شکل­گیری(خلق) دانش می­پردازند؟
  2. اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند چگونه و به چه میزان به سازماندهی دانش می­پردازند؟
  3. اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند چگونه و به چه میزان به تبادل دانش می­پردازند؟
  4. اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند چگونه و به چه میزان به کاربرد دانش می­پردازند؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : کاربرد مدیریت دانش شخصی توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه­ بیرجند

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید