پایان نامه ارشد: نقش تعیین ارتباط بین اعتماد با وفاداری مشتریان در هتل¬های منتخب شهر اصفهان


هسته اصلی و تکمیلی خدمات

هسته اصلی خدمات: هسته اصلی خدمات منفعت اصلی را که متوجه نیازهای خاص مشتری است.

عناصر تکمیلی خدمات: عناصر تکمیلی خدمات مزایایی افزون بر هسته اصلی خدمات را تهیه و آن را متفاوت از عرضه خدمات رقبا می­نماید.

همواره دست­یابی به نوآوری­های چشم­گیر در خدمات اصلی تقریباً زمان­بر گران و گاه نیازمند سرمایه­گذاری­های تحقیقاتی بیشماری است. چون نوآوری­های مهم در هسته اصلی محصولات در بسیاری از صنایع یک اتفاق غیر معقول است. تقریباً تمام کار در عناصر تکمیلی خدمات رخ می­دهد (لاولاک و رایت،۲۰۱۱).

۲-۱-۴- آمیخته بازاریابی خدمات (p7)

تئوریسین­های بازاریابی خدمات، مطالعات زیادی را در زمینه تفاوت بین بازاریابی خدمات و بازاریابی محصولات انجام دادند. به عقیده ویگنالی[۱] (۲۰۰۱) بخش عمده­ای از این تلاش­ها صرف تأکید بر مفهوم آمیخته بازاریابی و تفاوت آمیخته بازاریابی خدمات از آمیخته بازاریابی کالا­ها شده است. بومز و بیتنر[۲]بازاریابی خدمات را مستلزم تصمیمات متفاوتی نسبت به کالا­ها می­دانستند و به همین دلیل بازاریابی خدمات را از بازاریابی کالا­ها متمایز نمودند. در آمیخته ارائه شده توسط آنان p3 دیگر شامل پرسنل، دارایی­های فیزیکی و رویه­ها (فرایندها) در جمع p4 مشاهده می­شود که در نهایت یک آمیخته بازاریابی با p7 برای خدمات به وجود می­آید (رفیق[۳]، ۱۹۹۵).

در زیر به تعریف اجزای آمیخته بازاریابی خدمات پرداخته شده است.

محصول: محصول عبارت است از همه اجزا و عناصری که برای انجام دادن خدمت لازم است و برای مشتری ایجاد ارزش می­کند.

قیمت: قیمت و سایر هزینه­های بخش خدمات، مدیریت هزینه­های مختلف را نشان می­دهد که مشتریان در بدست آوردن مزایای حاصل از تولید خدمت متحمل می­شوند.

مکان: مکان عبارت است از تصمیمات مدیریت درباره اینکه کجا و چگونه خدمات را به مشتری ارائه دهد و ممکن است شامل کانالهای توزیع الکترنیکی یا فیزیکی باشد.

ترفیع: چندین روش وجود دارد که یک مؤسسه مالی می­تواند با مخاطبان مورد نظرش ارتباط برقرار کند و کالا­ها و خدماتش را معرفی کند.ترکیب خاصی از روش­های ترفیع توسط یک سازمان برای بقا محصولات و خدماتش استفاده می­شود( خفتان، ۱۳۸۱).

[۱]-Vignal

[۲]-Booms and Bitner

[۳] -Rafiq

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید