پایان نامه ارشد فرسودگي شغلي در زنان شاغل


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رضايت شغلي براساس مولفه هاي فرسودگي شغلي و تعارض كار خانواده در زنان شاغل دانشگاه‌هاي شهرياسوج

۲-۳-۱  ارتباط رضایت شغلی در سازمانها

ارتباطات در سازمانها به سه گروه تقسیم می شود:

۱- ارتباط عمودی: كه ارتباط با مافوق یا زیردست بوده و به همین دلیل طرز تلقی اعضای سازمان نسبت به مافوق متفاوت است. كه علت آن را در میزان یا عدم میزان ارتباط می توان یافت (عسگریان،۱۳۷۰:۱۸). برقراری ارتباط با یك كارمند زیردست نوعی اهرم نیرومند در برانگیختن كاركنان است.(ساعتچی:۱۱۶)

۲- ارتباط افقی: كه مربوط به سطح كاری برابر است. یعنی طرز تلقی مشترك بین كاركنان یك طبقه كاری موجبات صمیمت بین آنها را فراهم می كند و روی عملكرد آنها تأثیر می گذارد. جامعه شناسان معتقد هستند كه با تحكیم روابط، روحیه مشترك كاری، تقبل كاری عنصر غایب و كمك اعضاء به هم بیشتر  می شود.

۳- ارتباط تمایلی: بین گروههای سازمانی كه از عنصر مهمی به نام روحیه گروهی برخوردار است، ایجاد می شود. روحیه گروهی ایجادكننده مناسبات عادی بین اعضای گروه است كه از یك همبستگی به دور از فشارهای داخلی، اغتشاش و مرافعه می باشد. روحیه گروهی موجبات طرز تفكر مثبت در مقابل هدفها را فراهم می سازد. تا اعضاء با عزمی جزم در جهت دستیابی به هدف بكوشند و با همبستگی عاطفی اتحاد و اتفاق بین خود را حفظ كنند.(عسگریان،۱۳۷۰:۲۱-۱۸)

سوالات یا اهداف پایان نامه :

پيش بيني رضايت شغلي از روي مولفه هاي فرسودگي شغلي در بين زنان شاغل دانشگاههاي ياسوج .

پيش بيني رضايت شغلي از روی مولفه هاي تعارض كار و خانواده در بين زنان شاغل دانشگاههاي ياسوج .

پيش بيني رضايت  شغلي از روي مولفه هاي فرسودگي شغلي و تعارض كار وخانواده در بين زنان شاغل دانشگاههاي ياسوج

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : رضايت شغلي براساس مولفه هاي فرسودگي شغلي و تعارض كار خانواده در زنان شاغل دانشگاه‌هاي شهرياسوج

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید