پایان نامه ارشد روانشناسی استرس شغلی


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه مناطق نوزده گانه شهر تهران

۲) عوامل محيطي استرس

در مهندسي ، استرس را حاصل جمع نيروهايي مي دانند كه چنانچه بر قطعه‌اي يا دستگاهي وارد شود ،‌مي تواند آن را در هم شكند .بنا بر اين وقتي فشار متراكم از ميزان مقاومت شي در گذرد ، آن شي متلاشي مي شود .در ۱۹۳۰ آدولف مي ير[۱] اين مفهوم را تعميم داد و درباره استرس وارد بر افراد انسان نيز صادق دانست.

بعد هولمز[۲] و راهه در ۱۹۶۷ اين مفهوم را باز هم تعميم بيشتري دادند .اين دو، رويدادهاي استرس زاي زندگي را رويدادهاي برجسته و بي‌سابقه‌اي مي دانند كه فرد با آنها روبرو مي شود و اين ها موجب دگرگوني هاي مهمي در زندگي او مي شوند. رويدادهايي همچون ازدواج ، طلاق يا مرگ يكي از افراد خانواده.

اين دو ، بيشتر توجه خود را روي رابطه اين رويدادها با بيماري ها متمركز كرده بودند و به هر يك از رويدادهاي استرس زاي زندگي نمره اي را در نظر گرفته بودند. مثلا آنها با اين نتيجه رسيدند كه چنانچه جمع نمره هاي مربوط به رويدادهاي زندگي بين ۲۰۰ تا ۳۰۰ باشد ، ۵۰ درصد افرادي كه جمع نمره هاي آنها در فاصله يكسال به اين حدود مي رسد بيمار مي شوند. (آرراس، ۱۳۷۷، صص ۲۵-۲۴)

[۱]  Meyer

[۲]  Homles & Rahe

سوالات یا اهداف پایان نامه :

از نظر مديران آموزشي عوامل زير تا چه ميزان موجب استرس شغلي مي شود؟

۱٫امكانات فيزيكي نامناسب           ۴٫روابط نامناسب كاري

۲٫سنگيني كار               ۵٫ويژگي هاي نقش

۳٫عدم امكان رشد حرفه اي        ۶٫مسائل و مشكلات مالي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه مناطق نوزده گانه شهر تهران

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید