پایان نامه ارشد رابطه فرهنگ سازمانی با شایستگی تخصصی معلمان


تعریف عملیاتی:

   احترام به همکاران: به میانگین نمراتی گفته می شود که پاسخگویان ازشماره۱ تا ۴پرسشنامه اخلاق حرفه ای کسب می کنندکه نشان دهنده میزان احترام معلمان به یکدیگر می باشد.

۴- ارزشیابی عادلانه:

تعریف نظری:

ازنظر موراتوری[۱](۲۰۰۱) ارزشیابی عادلانه مربوط به ارزشیابی صحیح، باز، منصفانه و در راستای اهداف درس  و دریافت بازخورد مناسب و به موقع از دانشجویان در هنگام تدریس است( به نقل ازجوادیان و همکاران، ۱۳۸۲).

۵-شایستگی تخصصی:

 تعریف نظری:

از نظر بوياتزيس[۲] (۱۹۸۲)شايستگي ويژگي‌هايي است كه به عملكرد برتر يا اثربخش در شغل مورد نظر ارتباط دارد. به عبارت ديگر شايستگي‌ها شواهدي هستند دال بر اين كه فرد ويژگي‌هايي براي عملكرد برتر و يا اثربخش را دارد. شايستگي‌ها مي‌توانند از زمره انگيزه‌ها، رفتارها، مهارت‌ها، وجوه نقش اجتماعي يا دانشي باشند كه فرد از آنها استفاده مي‌كند. ( به نقل از بابادی،۱۳۸۶)

 

تعریف عملیاتی:

   شایستگی تخصصی: به میانگین نمراتی گفته می شود که پاسخگویان ازشماره ۵تا۶ پرسشنامه اخلاق حرفه ایکسب می کنندکه نشان دهنده شایستگی تخصصی معلمان درتدریس می باشد.

۱ Muratori

[۲] Boyatezec

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید