پایان نامه ارشد تخصیص منابع و بودجه و تجهیزات و امکانات در آموزش فنی و حرفه ای کشور


عنوان کامل پایان نامه :امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

نقش آموزش‌هاي فنی و حرفه ای و كاردانش در بعد اقتصادی

بیش از سه دهه، از تدوین نظری سرمایه­ي انسانی می­گذرد. در این مدت نقش و اهمیت آموزش‌های فنی وحرفه­اي در توسعه­ی اقتصادی نزد کشورهای توسعه­یافته و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، شناخته شده است؛ به گونه­اي که بسیاری از کشورها برای ایجاد تحول در توسعه‌ي اقتصادی به عنوان  پیش­زمینه و اولین گام، اقدام به اصلاح نظام آموزش فنی و حرفه­ای خود و سرمایه­گذاری در آن كرده­اند (عطاران، ۱۳۸۴).

آموزش‌های فنی و حرفه­ای، آموزش‌هایی هستند که انتظار می­رود دانش­آموختگان آن در زمان ورود به دنیای کار از سازگاری نسبی در مقایسه با دانش­آموختگان رشته­های نظری برخوردار باشند. به عبارت دیگر، این دانش­آموختگان باید توانایی لازم را برای اشتغال داشته باشند.

توسعه­ي اقتصادی به معنای افزایش بهره‌وری عوامل تولید شامل زمین، کار، سرمایه و فناوری در سطح ملی و منطقه­ای بوده و این افزایش بهره‌وری متکی به نیروی انسانی کارآمد است. چرا که نیروی انسانی در اثر تربیت و آموزش می­تواند نگرش، دانش و مهارت لازم را به دست آورد. به همین علت اغلب کشورهای اروپایی و صنعتی بعد از دهه ۹۰، توسعه­ي صنعتی را منوط به آموزش­هاي فنی و حرفه­ای دانسته و در بهبود و رشد آن تلاش­هاي بی­شماری را آغاز کرده­اند (خلاقي ، ۱۳۸۵).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بهره گیری از منابع مالی و کالبدی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • ارزشیابی از عملکردآموزشی آموزش فنی و حرفه ای به چه صورت انجام می گیرد ؟
  • شیوه جذب، آماده سازی و ارتقاء نیروی انسانی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • آموزش فنی و حرفه ای در برنامه های خود از چه نوع رویکردی برای آموزش و تدریس بهره می گیرد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید