پایان نامه ارشد ارتباط عامل پذیرا بودن با رضایت زناشویی


عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

۲-۱۲-۶- مولفه‌هاي سازگاري(A)

 • اعتماد [۱]: افراد داراي نمره بالا براين فرض هستند که ديگران قابل اعتمادند و حسن نيت دارند. افراد نمره پايين بدگمان و شکاک بوده و فکر مي‌کنند که ديگران ممکن است خلافکار يا خطرناک باشند (نظری، ۱۳۸۵).
 • رک گويي[۲]: افرادي که نمره بالايي در اين مقياس مي‌گيرند، رک، بي ريا، و صاف و ساده هستند. افرادي که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، خيلي مايلند ديگران را در دست داشته باشند، هر چند باريا، حيله يا فريب باشد (کشاورز و علوی، ۱۳۸۲).
 • نوع دوستي[۳]: افراد داراي نمره بالا در اين مقياس توجه فعالي به ديگران دارند. افرادی که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، شبيه افراد خود محور بوده و به شرکت در مسائل ديگران بي علاقه اند (عطاری، الهی فرد و هنرمند، ۱۳۸۵).
 • همراهي[۴]: افرادي که نمره بالايي مي‌گيرند، تمايل دارند به ديگران احترام بگذارند، پرخاشگري خود را پنهان کنند، ببخشند و فراموش کنند. افرادي که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، پرخاشگرانه و رقابت جو هستند تا همراهي کننده و در واقع فوري ناراحتي خود را ابراز مي‌کنند (ابراهیم زاده، ۱۳۸۷).
 • تواضع[۵]: افراد داراي نمره بالا در اين مقياس، افرادي فروتن و داراي توانايي در ناديده گرفتن منافع خود هستند. افراد داراي نمره‌هاي پايين بر اين باورند که از بسياري از افراد ديگر برترند و از خود راضي و متکبر به نظر مي‌رسند (کاستا و مک گری، ۱۹۹۹).
 1. ۳٫ trust
 2. ۱٫ straightforwardress
 3. ۲٫ altruism
 4. ۳٫ tender-mindedness
 5. ۴٫ respectfulness

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
 2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
 3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
 4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
 5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
 6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند