پایان نامه ارشد ارتباط رضایت زناشویی با عامل سازگاری


عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

۲-۱۲-۳- مولفه‌هاي برونگرايي(E)

 • صميميت [۱]: افراد صميمي و با محبت که ارتباط دوستانه تري با ديگران دارند، در اين مقياس نمره بالاتري مي‌آورند. اين مقياس در بين مقياس‌هاي E، بيشترين ارتباط را با عامل سازگاري دارد (نظری، ۱۳۸۵).
 • جمع گرايي[۲]: افراد جمع گرا از بودن با ديگران لذت مي‌برند و هر چه جمع بيشتر باشد آن‌ها شادترند. نمره پايين افراد در اين مقياس نشانه تمايل آن‌ها به تنهايي بوده و از محرک‌هاي اجتماعي يا فعالانه اجتناب مي‌کنند و يا دنبال آن نمي روند (کریمی، ۱۳۸۲).
 • قاطعيت [۳]: افراد داراي نمره بالا در اين مقياس افرادي مسلط، با تکلم و از نظر اجتماعي پيشرو و پيشگام به شمار مي‌آيند. افراد نمره پايين ترجيح مي‌دهند که به جاي قرار گرفتن در متن اجتماعات و مهماني‌ها، در زمينه اين موقعيت‌ها قرار داشته باشند و بيشتر علاقمندند به جاي سخنگو، شنونده باشند (مک گری و کاستا، ۱۹۹۹).
 • فعاليت [۴]: نمره بالا در اين مقياس در افرادي ديده مي‌شود که داراي آهنگ سریع در حرکت هستند، آنان معمولا پرانرژي بوده و زندگي پرتحرکي دارند. افراد نمره پايين در اين مقياس داراي آهنگي کندتر و آرامتر بوده (ابراهیم زاده، ۱۳۸۷).
 • هيجان خواهي[۵]: افراد داراي نمرات بالا در اين مقياس در آرزوي محرک و هيجان هستند، رنگهاي روشن را دوست دارند و خواهان محيط‌هاي شلوغ هستند. نمرات پايين نشان دهنده نياز کمتر به تحريک است (حق شناس، ۱۳۸۵).
 • هيجانهاي مثبت [۶]: تمايل به تجربه هيجانهاي مثبت همچون شادي، عشق و هيجان است. افراد داراي نمره بالا به راحتي مي‌خندند و داراي روحيه اي شاد و خوشبين هستند. افراد داراي نمره پايين افرادي ضرورتا ناشاد نيستند (مک گری و کاستا، ۱۹۹۹).
 1. ۱٫ warmth
 2. ۲٫ congregate seeking
 3. ۱٫ assertivness
 4. ۲٫ activity
 5. ۳٫ excitment seeking
 6. ۴٫ positive emotions

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
 2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
 3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
 4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
 5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
 6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند