پایان نامه ارشد:گزارش عملکرد دانشکدة علوم قضایی و خدمات اداری


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:گزارش عملکرد دانشکدة علوم قضایی و خدمات اداری

مقدمه

دانشكدة علوم قضايي و خدمات اداري بر اساس مادة 35 قانون اصلاح پاره‌اي از قوانين دادگستري مصوب سال 1356 ايجاد شده است. بر اساس اساسنامة دانشكده، سه رشتة علوم قضايي، پليس قضايي و خدمات اداري در اين دانشكده ارائه مي‌شود. ساير رشته‌هاي مورد نياز قوة قضائيه نيز مي‌تواند در اين دانشكده برگزار شود. رشتة خدمات اداري به علت عدم امكان استخدام كادر اداري در حال حاضر برگزار نمي‌شود.

هيئت علمي دانشكده مطابق آیين‌نامة استخدامي اعضاي هيئت علمي دانشگاهها و مؤسسه­های آموزش عا‌لي انتخاب مي‌شوند. این گزارش به عملکرد دانشکدة علوم قضایی و خدمات اداری می­پردازد. براي بررسي عملكرد دانشكده، اطلاعات عملكرد در موارد زير ارائه مي‌شود:

  1. عملكرد بخش آموزش؛
  2. عملكرد بخش فرهنگي؛
  3. عملكرد بخش پژوهش؛
  4. عملكرد بخش اجرايي و دانشجويي.

1. عملكرد بخش آموزش

دانشكده اکنون داراي 26 عضو هیئت علمي است كه 2 نفر دانشيار و 13 نفر استاديار اند. در اين دانشكده، 723 نفر از سال 1378 تا سال 1383 در مقطع كارشناسي رشتة علوم قضايي به تحصيل‌ مشغول بوده‌ اند. 78 درصد دانشجويان عادي و 22 درصد شاهد و ايثارگر اند. در 5 سال گذشته، 705 نفر از دانشكده فارغ‌التحصيل شده‌‌ كه 66 نفر آنان دختر اند. جدول (1) شمار فارغ‌التحصيلان را در اين سالها نشان مي‌دهد. با توجه به نقش مهم زنان در نظام قضايي بويژه در دادگاههای خانواده و کودکان، دانشكده اقدام به جذب دانشجويان دختر مي‌کند. اکنون بيش از 100 نفر دانشجوي دختر مشغول تحصيل اند.

يكي از مهم‌ترين فعالیتهاي انجام شده در بخش آموزش، تهية برنامة مصوب درسي و تصويب آن است. اين فعاليتها موجب رفع برخي از نقاط ضعف دانشكده شده است.

 

جدول (1): شمار فارغ‌التحصيلان دانشكدة علوم قضایی و خدمات اداری (82-1378)

سالشمار فارغ‌التحصيلان
1378123
1379183
1380131
1381133
1382135
جمع705

نمودار (2): شمار فارغ‌التحصيلان دانشكدة علوم قضایی و خدمات اداری  (82-1378)

 

در 5 سال گذشته، با توجه به سخت‌گيريهاي موجود در مورد گزينش هیئت علمی و دعوت از استادان مجرب، سطح كيفي دوره‌ها ارتقا يافته است. افزايش شمار دانشجويان ممتاز و افزايش شمار فارغ‌التحصيلان پذيرفته شده در مقطع كارشناسي ارشد ساير دانشگاهها، از نشانه‌هاي اين امر است. جدول (2) شمار دانشجویان ممتاز و مشروط پنج سال گذشته را نشان مي‌دهد. بر اين اساس، شمار دانشجويان ممتاز در این دوره، روند صعودي داشته است. در نقطة مقابل، شمار دانشجويان مشروط روندي كاملاً نزولي را دارد؛ به گونه­ای كه، در سال 1378 و در ترم نخست شمار دانشجويان مشروطي به 4 نفر رسيده است، در حالي كه اين رقم در سال 1378 و در ترم دوم 35 نفر بود.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

گزارش عملکرد دانشکدة علوم قضایی و خدمات اداری