پایان نامه ارشدمدیریت عوامل اخلاقی مبتنی بر مسئولیت سازمان و مشارکت فرد در فرآیند مدیریت دانش سازمان


 تعاریف  مدیریت دانش

ساختاردهی به دانش موجب بهبود موثر و کارایی حل مسئله، یادگیری پویا، برنامه ریزی استراتژیک و تصمیم گیری اثر بخش می شود. گام اول از Km)) تقویت تبادل دانش عمومی در داخل سازمان و توسعه همه جانبه آن دانش می باشد.معمولا دانش یک مشخصه عمومی و بعنوان یک دارایی متعلق به عموم کارکنان است که بوسیله سازمان این دانش مورد بهره برداری قرار گرفته و در سازمان نگداری و حفظ می گردد (۲۰۱۳٫ ( Shafique imran, تعاریف بسیاری از مدیریت دانش در مقالات مختلف وجود دارد که به شرح پاره ای از آنها می پردازیم :

مدیریت دانش ، فرآیندی است که به سازمان ها در شناسایی ، سازماندهی ، انتشار( توزیع)  و  انتقال اطلاعات و تخصص های مهم که بخشی از حافظه سازمانی هستند و غالبا به صورت ساختارنیافته در سازمان وجود دارند کمک می نماید.

مدیریت دانش به مجموعه فرآیندهایی اطلاق می شود که در نتیجه آنها دانش کسب، نگهداری و استفاده می شود و هدف از آن بهره برداری از دارایی های فکری به منظور افزایش بهره وری، ایجاد ارزش های جدید و بالا بردن قابلیت رقابت پذیری است . مدیریت دانش بر شناسایی دانش، شرح و ساخت دهی و افزایش ارزش آن از طریق استفاده مجدد، تمرکز می کند. ( آقاجانی و همکاران ، ۱۳۸۷ )

مدیریت دانش یعنی توانایی یک سازمان در استفاده از سرمایه معنوی ( تجربه و دانش اندوخته نزد هر فرد ) و دانش دسته جمعی به منظور دست یابی به اهداف خود از طریق فرآیندی شامل تولید دانش ، تسهیم دانش و استفاده از آن به کمک فناوری (فرمانفرمایی ، جوادیان زاده ، ۱۳۸۷).

مدیریت دانش عبارت است از توانایی خلق، سازماندهی ، ذخیره سازی و بازیابی ،  انتقال و بکارگیری دانش سازمانی (قوامی فر و همکاران ، ۱۳۸۷).

مدیریت دانش یعنی اطمینان از این که یک دانش صحیح، به شکلی مناسب، با هزینه مناسب و در زمان مناسب در دسترس افراد می باشد (,۲۰۰۷ Bechina & Ndle) .

۲-۱-۶) مدل های مدیریت دانش

مدل های مدیریت دانش عبارتند از:

۲-۱-۶-۱) مدل عمومی دانش در سازمان:

شکل شماره زیر ، مدل عمومی دانش در سازمان ها را نشان می دهد . همان گونه که در مدل مذکور مشاهده می شود ، مدل عمومی دانش از چهار فعالیت اصلی تشکیل شده است : تولید دانش ، حفظ و نگهداری دانش ، تبدیل دانش و به کارگیری دانش .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • سنجش رابطه بین جو اخلاقی مبتنی بر مسئولیت سازمان و مشارکت فرد در فرآیند مدیریت دانش سازمان اموراقتصادی و دارایی واداره کل امورمالیاتی استان گیلان

                           سنجش رابطه بین جو اخلاقی مبتنی بر رعایت اصول و قوانین حرفه ای سازمان و مشارکت فرد در                                فرآیند مدیریت دانش سازمان اموراقتصادی و دارایی واداره کل امورمالیاتی استان گیلان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی تاثیر جو اخلاق سازمانی برمدیریت دانش در سازمان اموراقتصادی و دارایی و اداره کل امورمالیاتی استان گیلان با فرمت ورد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید